Հրապարակվել են Apple-ի հեռուստացույցի լուսանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ցանցում հրապարակվել են Apple-ի հեռուստացույցի նախատիպի լուսանկարները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է MacRumors-ը՝ վկայակոչելով Weibo չինական սոցցանցի փոստին:
Հրապարակման հեղինակը պնդում Է, որ Apple-ի OLED-հեռուստացույցն ունի «մոտավորապես 60 դյույմ» անկյունագիծ: Սարքի կորպուսը պատրաստված Է մետաղից, իսկ Էկրանն ունի նեղ շրջանակներ: Լուսանկարներն արվել են թեստային գոտում, դա հեռուստացույցի վերջնական տարբերակը չԷ:
Առաջին անգամ հեռուստացույցի ստեղծման նախագծի մասին հայտնի Է դարձել Սթիվ Ջոբսի հարցազրույցից, որը հրապարակվել Էր 2011 թվականին նրա մահվանից անմիջապես հետո: Այդ ժամանակ նա պատմել Էր, որ ցանկանում Է ստեղծել «միավորված հեռուստատեսային սարք, որը դյուրին կլիներ օգտագործել», եւ որ ինքը գրեթե մինչեւ վերջ կշռադատել Է օգտատերերի ինտերֆեյսը նման հեռուստացույցի համար:
Սակայն 2015 թվականին Wall Street Journal հանդեսը հայտնել Է, որ կորպորացիան դադարեցրել Է սեփական հեռուստացույցների թողարկման 10-ամյա ծրագիրը: ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունների համաձայն, ընկերության ղեկավարությունն ընդունել Է, որ մի քանի գաղափարներ չեն կարող կյանքի կոչվել, իսկ գոյություն ունեցող մշակումները բավական չեն շուկա դուրս գալու համար:

Обнародованы фотографии телевизора от Apple
В сети опубликовали фотографии прототипа телевизора от Apple. Как передает Арменпресс, об этом сообщает MacRumors со ссылкой на пост в китайской соцсети Weibo.
Автор публикации утверждает, что OLED-телевизор от Apple имеет диагональ «около 60 дюймов». Корпус устройства выполнен из металла, а экран имеет узкие рамки. Снимки были сделаны в тестовой зоне, это не финальный вариант телевизора.
Впервые о проекте по созданию ТВ стало известно из интервью Стива Джобса, опубликованном вскоре после его смерти в 2011 году. Тогда он рассказал, что хотел создать «объединенную телевизионную установку, которой было бы легко пользоваться» и что он почти додумал пользовательский интерфейс для такого телевизора.
Однако в 2015 году Wall Street Journalсообщил, что корпорация прекратила 10-летнюю программу по выпуску собственных телевизоров. По сообщению СМИ, руководство компании признало, что некоторые идеи не могут быть воплощены в жизнь, а существующих разработок недостаточно для выхода на рынок.