Մինսկի խումբը պատրաստ է կազմակերպել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը. Պոպով
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ-ի Մինսկի խմբի համանախագահները պատրաստ են կազմակերպել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը փետրվարի կեսին Մյունխենում կայանալիք անվտանգության խորհրդաժողովի շրջանակում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է ՌԴ հատուկ հանձնարարությունների դեսպան, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Իգոր Պոպովը:
«ԵԱՀԿ-ի Մինսկի խմբի համանախագահները պայմանավորվել են փետրվարի կեսերին անջատ խորհրդակցություններ անցկացնել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ Մյունխենի անվտանգության խորհրդաժողովի շրջանակներում:Եթե նախարարները շահագրգռություն հանդես բերեն, մենք կկազմակերպենք նրանց հանդիպումը»,-նշել Է նա:
Պոպովն ընդգծել է, որ 2016 թվականի ամռանը Սանկտ Պետերբուրգում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին համապատասխան շարունակվում Է ԼՂ հակամարտության կարգավորման աշխատանքը Ռուսաստան-Ադրբեջան-Հայաստան ձեւաչափով: «Վերջերս ղարաբաղյան թեման Սերգեյ Լավրովի կողմից քննարկվել Է Էդուարդ Նալբանդյանի, իսկ այնուհետեւ Էլմար Մամեդյարովի հետ: Անհրաժեշտ պայմանների ստեղծման պարագայում հնարավորություն կլինի նաեւ եռակողմ հանդիպում անցկացնելու համար», - հավելել է նա:

YEREVAN, FEBRUARY 1, ARMENPRESS. The OSCE Minsk Group Co-Chairs are ready to organize a meeting between the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan mid-February within the framework of the upcoming Munich Security Conference, OSCE Minsk Group Russian co-chair, Ambassador Igor Popov told TASS.
“The OSCE Minsk Group Co-Chairs agreed to hold separate consultations with the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan mid February within the framework of the Munich Security Conference. If the ministers bring forward interest, we will organize their meeting”, Popov said.
Popov emphasized the NK conflict settlement work in the Russia-Azerbaijan-Armenia format continues in accordance to the agreements reached in St. Petersburg in the summer of 2016.
“Recently, the Karabakh issue was discussed by Sergey Lavrov with Edward Nalbandian, and afterwards with Elmar Mammadyarov. In case of creating necessary conditions there will be a possibility to also hold a trilateral meeting”, he added.