Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին ծննդյան օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 7-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներ ծննդյան օրվա առթիվ:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ Ռուսաստանի քաղաքացիների բարօրության հետագա բարձրացմանը, երկրի բարգավաճմանը և միջազգային ասպարեզում նրա դերի ամրապնդմանն ուղղված՝ Ձեր կողմից իրականացվող քաղաքականության գործում:
Անկասկած, եղբայրական և բարեկամական բազմադարյա հարաբերությունների վրա հիմնված մեր պետությունների դաշնակցային փոխգործակցության ներուժի համատեղ հետևողական խորացումը և հարստացումը թույլ է տալիս նշանակալի արդյունքների հասնել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև համագործակցության բոլոր ուղղություններով: Ձեր անձնական ներդրման շնորհիվ կյանքի են կոչվում կարևոր միջպետական պայմանավորվածություններ ռազմավարական ծրագրերի գծով, այդ թվում՝ տնտեսական, ռազմատեխնիկական, ներդրումային, հումանիտար և այլ ոլորտներում:
Վստահ եմ, որ ակտիվ, արդյունավետ քաղաքական երկխոսությունը և մեր պարբերական հանդիպումներն այսուհետ ևս կարևոր դեր կխաղան հայ-ռուսական համագործակցության ամբողջ համալիրի դինամիկ զարգացման գործում ինչպես երկկողմ մակարդակում, այնպես էլ միջազգային և տարածաշրջանային միավորումների շրջանակներում:
Եվրասիական տնտեսական միության արդյունավետ գործունեությունը, Անկախ պետությունների համագործակցության ադապտացիան, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության համակարգի զարգացման ուղղությամբ համատեղ քայլերը որակապես նոր պայմաններ են ստեղծում դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման համար՝ ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների, տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության:
Ուրախ եմ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի ընթացքում Ձեզ Հայաստանում ողջունելու առաջիկա հնարավորության համար:
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, բարօրություն և նորանոր հաջողություններ բոլոր նախաձեռնություններում»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President Sargsyan congratulates Vladimir Putin on occasion of birthday
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to President of the Russian Federation Vladimir Putin on the occasion of his birthday on October 7, press service of the Presidential administration informed “Armenpress”.
“Distinguished Mr. President,
Please accept my heartfelt congratulations on the occasion of your birthday.
I sincerely wish you great health and new success in your policies aimed at the increase of the well-being of the citizens of Russia, prosperity of the country and strengthening of its role on the international arena.
There is no doubt that joint and consistent deepening and enrichment of the potential of our countries’ allied cooperation, based on the centuries-long brotherly and friendly relations of our countries, allows to register significant results in all areas of the Armenian-Russian cooperation. Thanks to your personal input, important interstate strategic agreements, including economic, military-technical, investment, humanitarian and other, are being called to life.
I am confident that the intensive and efficient political dialogue and our regular meetings will continue to play an important role in the active development of the entire complex of the Armenian-Russian cooperation on the bilateral level as well as in the framework of international and regional unions.
Joint steps aimed at the productive functioning of the Eurasian Economic Union, adaptation of the Commonwealth of Independent States and further development of the Collective Security Treaty Organization’s structure create qualitatively new conditions for the future development of the allied relations for the benefit of our peoples, stability and security in the region.
I am glad for the upcoming opportunity to welcome you at the session of the CSTO Collective Security Council in Armenia.
I cordially wish you, Distinguished Mr. President, all the best and success in all your undertakings”.