Սերժ Սարգսյանն այցելել է «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդես
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 19-ին այցելել է մայրաքաղաքի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում սեպտեմբերի 19-22-ը անցկացվող «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդես, որի հիմնական նպատակն է` ներկայացնել Հայաստանի արդյունաբերության առկա ներուժը, զարգացման հնարավորությունները և նպաստել նոր շուկաների բացահայտմանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ավանդաբար անցկացվող հայկական արտադրանքի ու ծառայությունների ցուցահանդեսին այս տարի Հայաստանից և Արցախից մասնակցում է ավելի քան 300 ընկերություն սննդի, ոսկերչության, ալկոհոլային խմիչքների, թեթև արդյունաբերության, դեղագործության, հանքարդյունաբերության, շինանյութերի, ճշգրիտ մեքենաշինության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներից: Ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև գործարար պատվիրակություններ Հայաստանի տնտեսության համար հեռանկարային շուկաներ ներկայացնող երկրներից։
Հանրապետության Նախագահը շրջել է տաղավարներով և հետաքրքրվել ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների արտադրանքով ու ծառայություններով, ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրուցել նրանց խնդիրների և զարգացման ծրագրերի մասին:

Серж Саргсян посетил выставку “Сделано в Армении-2016”
Прзидент Республик Армении Серж Саргсян 19 сентября посетил выставку “Сделано в Армении-2016”, проводимую в выставочном центре “Меридиан” 19-22 сентября. Основная цель выставки – представить промышленный потенциал Армении и способствовать нахождению новых рынков сбыта.
Об этом «Арменпресс» сообщили из управления информации и по связям с общественностью администрации президента РА.
В работе этой традиционной выставки товаров и услуг в этом году участвуют более 300 предприятий, работающих в пищевой, ювелирной, легкой, горнорудной, фармацевтической промышленности, в производстве стройматериалов и алкогольных напитков, в точном машиностроении и сфере информационных технологий.
В работе выставки принимают участие также представители деловых кругов стран, потенциальных рынков сбыта армянских товаров.
Президент РА обошел павильоны, интересовался производством представленных товаров и услуг, побеседовал с представителями компаний об их проблемах и планах развития.