Սերժ Սարգսյանն այցելել է «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդես
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 19-ին այցելել է մայրաքաղաքի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում սեպտեմբերի 19-22-ը անցկացվող «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդես, որի հիմնական նպատակն է` ներկայացնել Հայաստանի արդյունաբերության առկա ներուժը, զարգացման հնարավորությունները և նպաստել նոր շուկաների բացահայտմանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ավանդաբար անցկացվող հայկական արտադրանքի ու ծառայությունների ցուցահանդեսին այս տարի Հայաստանից և Արցախից մասնակցում է ավելի քան 300 ընկերություն սննդի, ոսկերչության, ալկոհոլային խմիչքների, թեթև արդյունաբերության, դեղագործության, հանքարդյունաբերության, շինանյութերի, ճշգրիտ մեքենաշինության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներից: Ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև գործարար պատվիրակություններ Հայաստանի տնտեսության համար հեռանկարային շուկաներ ներկայացնող երկրներից։
Հանրապետության Նախագահը շրջել է տաղավարներով և հետաքրքրվել ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների արտադրանքով ու ծառայություններով, ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրուցել նրանց խնդիրների և զարգացման ծրագրերի մասին:

YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan visited “Made in Armenia-2016” Expo which is being held in Meridian expo center from September 19 to 22 in Yerevan, press service of the Presidential administration informed “Armenpress”.
The Expo aims to present the Armenian industry’s exiting potential, the development opportunities and contribute to revealing new markets.
More than 300 companies from Armenia and Nagorno Karabakh are taking part in the exhibition of the Armenian goods and services. The companies represent a number of sectors. Business delegations from countries that represent prospective markets for Armenia’s economy are participating in the Expo.
President Sargsyan toured the pavilions and got acquainted with the companies’ goods and services, talked with the company representatives about their issues and development projects.