Սերժ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել Օլիմպիական խաղերի Հայաստանի մասնակիցներին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել 31-րդ օլիմպիական խաղերին մասնակցելու նպատակով Բրազիլիա մեկնած Հայաստանի պատվիրակության անդամներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հայաստանցի օլիմպիականներին ուղղված Հանրապետության Նախագահի ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Սիրելի՛ օլիմպիականներ,
Ձեզ հիանալի հնարավորություն է տրված պաշտպանելու մեր երկրի մարզական պատիվը Ռիո դե Ժանեյրոյում օգոստոսի 5-ին մեկնարկելիք 31-րդ օլիմպիական խաղերում:
Մեծ սպորտը պահանջում է աշխատանք, կարգապահություն և հավատ սեփական ունակությունների հանդեպ: Օլիմպիական խաղերը միավորում են ուժեղ և համարձակ մարդկանց: Այդ հատկանիշներով դուք արդեն նվաճել եք համաշխարհային գլխավոր մարզահանդեսում մեր երկիրը ներկայացնելու իրավունքը: Դա արդեն մեծ պատիվ է: Մնում է, որ հաջողության հասնեք օլիմպիական մրցասպարեզներում և Հայաստանն ըստ արժանվույն ներկայացնեք համայն հայությանն ու աշխարհի մարզասերներին:
Հավատում ենք Հայաստանի 33 մարզիկներով համալրված պատվիրակությանը, որը թվով ամենամեծն է մեր երկրի անկախացումից ի վեր: Դուք կարող եք և պարտավոր եք զարգացնել արդեն ձեռք բերածը և տեղ զբաղեցնել օլիմպիական պատվանդանին: Դուք բազմիցս հաստատել եք ձեր բարձր կարգը՝ ունեք համապատասխան վարպետություն, ընդհանուր լավ պատրաստվածություն, անհրաժեշտ փորձ և կամային բարձր որակներ:
Հուսանք, որ բրազիլական ստուգատեսում կարդարացնեք սպասելիքները և ձեր հաղթանակների շնորհիվ կբարձրացվի հայոց եռագույնը:

President Sargsyan wishes good luck to Armenian participants in Olympic Games
YEREVAN, AUGUST 4, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan has addressed a message to the Armenian delegation members who departed for Brazil to participate in the 31st Olympic Games, press service of the Presidential administration informed “Armenpress”.
“Dear Olympic athletes,
You are given an excellent opportunity to defend the honor of our country’s sport in the 31st Olympic Games on August 5 in Rio de Janeiro.
Great sport requires work, discipline and faith in our own abilities. The Olympic Games unite strong and courageous people. By these characteristics you have already received the right to present our country in the Olympic Games. It is already a great honor. It remains for you to succeed in the Olympic Games and properly represent Armenia to the entire Armenian people and the world’s sport fans.
We believe in the Armenian delegation comprised of 33 athletes, which is the largest in terms of the number since the independence of our country. You can and you must develop what has been achieved and took a place in the Olympic pedestal. You have repeatedly confirmed your high order, you have the relevant skills, good general training, the necessary experience and high volitional qualities.
We hope you will meet the expectations and the Armenian flag will be raised in the Olympic Games thanks to your victory.