Պուտինը Ռուսաստանի հայերի միությանը շնորհավորել է 15-ամյակի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ռուսաստանի հայերի միությանը շնորհավորել է կազմակերպության ստեղծման 15-ամյակի կապակցությամբ՝ նշելով, որ այն նպաստում է Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ ավանդաբար բարեկամական կապերի ամրապնդմանը, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Անցած տարիներին ՌՀՄ-ն վերաճել է հեղինակավոր հասարակական կազմակերպության, որը ներկայացնում է աշխարհի ամենամեծաթիվ հայ համայնքը՝ մոտավորապես 3 մլն մարդ: Դուք ծանրակշիռ ավանդ եք ներդնում մեր երկրում ազգամիջյան հարաբերությունների ներդաշնակեցման գործում, պահանջված աշխատանք եք կատարում մշակույթի, լուսավորության ու կրթության ոլորտում հասարակության համար նշանակալի նախագծերի ու նախաձեռնությունների իրականացման ուղղությամբ»,- ասված է նախագահի շնորհավորական հեռագրում, որը զետեղված է Կրեմլի կայքում:
Պուտինը նաեւ նշել է, որ կազմակերպության նման մեծ, բազմակողմանի գործունեությունն անկեղծ հարգանքի է արժանի: Նա համոզված է, որ Միությունն այսուհետեւ էլ կմասնակցի պետության եւ հասարակության կյանքին, իր ավանդը կներդնի Ռուսաստանի հաջող զարգացման եւ նրա միջազգային հեղինակության բարձրացման գործում:

Путин поздравил Союз армян России с 15-летием
Президент РФ Владимир Путин поздравил Союз армян России (САР)с 15-летием этой организации, отметив, что она содействует укреплению традиционно дружественных связей между Россией и Арменией,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"За прошедшие годы САР вырос в авторитетную общественную организацию, представляющую самую многочисленную армянскую диаспору мира - около 3 млн человек. Вы вносите весомый вклад в гармонизацию межнациональных отношений в нашей стране, проводите востребованную работу по реализации общественно значимых проектов и инициатив в сфере культуры, просвещения, образования", - говорится в поздравительной телеграмме президента, размещенной на сайте Кремля.
Путин также отметил, что такая большая, многогранная деятельность организации заслуживает искреннего уважения. Он убежден, что союз и впредь будет активно участвовать в жизни государства и общества, вносить вклад в успешное развитие России и повышение ее международного авторитета.