Թեյլոր Սվիֆթը «Էմմի» մրցանակի Է արժանացել ինտերակտիվ ծրագրի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի երգչուհի եւ դերասանուհի Թեյլոր Սվիֆթին «Էմմի» հեռուստամրցանակ Է շնորհվել «Ինքնատիպ ինտերակտիվ ծրագիր անվանակարգում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարվել Է Լոս Անջելեսում:
Ամերիկյան հեռուստատեսության լավագույն ծրագրերի համար «Էմմի» մրցանակի հանձնման հերթական՝ թվով 67-րդ, արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 20-ին Լոս Անջելեսի «Մայքրոսոֆթ» թատրոնում: Ավանդույթի համաձայն, դափնեկիրներից մի քանիսի անունները հայտարարվում են վաղաժամկետ, որպեսզի ապահովվի նրանց ներկայությունը մարցանակաբաշխությանը: Նրանց թվում հայտնվել Է նաեւ Թեյլոր Սվիֆթը, որն այժմ իր ժողովրդականության բարձրակետին Է ԱՄՆ-ում:
«Էմմի»-ի ժյուրին նշել Է AMEX Unstaged: Taylor Swift Experience ծրագիրը, որը նվիրված Է Black Space երաժշտական տեսահոլովակի ստեղծման գործընթացին Սվիֆթի «1989» ալբոմից սինգլի հիման վրա:
«Հանդիսատեսները բացառիկ հնարավորություն են ստանում հայտնվելու երգչուհի երաժշտական արվեստանոցում»,-իր մեկնաբանության մեջ նշել Է Հեռուստատեսային արվեստների եւ գիտությունների ազգային ակադեմիան, որը «Էմմի» մրցանակի հիմնադիրն Է:
Բացի այդ, օգոստոսի վերջին օրը Թեյլոր Սվիֆթը հաղթանակ Է տարել NTV հեռուստաալիքի «Վիդեո-մյուզիք Էվորդս»-ի երեք առաջատար անվանակարգերում: Ընդսմին նա նվաճել Է «Տարվա տեսահոլովակ» առավել հեղինակավոր մրցանակը «1989» ալբոմից Bad Blood տեսահոլովակի համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Певица и актриса Тейлор Свифт удостоена телепремии "Эмми" за интерактивную программу
Американской певице и актрисе Тейлор Свифт присуждена телепремия "Эмми" в номинации "Оригинальная интерактивная программа". Об этом объявлено в Лос-Анджелесе.
Очередная и 67-я по счету церемония вручения премии "Эмми" за лучшие программы американского телевидения, выходящие в прайм-тайм, состоится 20 сентября в лос- анджелесском театре "Майкрософт". По традиции имена некоторых лауреатов объявляются досрочно, чтобы обеспечить их присутствие на церемонии. Среди них оказалась и Тейлор Свифт, которая сейчас находится на пике своей популярности в США,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Жюри "Эмми" отметило программу AMEX Unstaged: Taylor Swift Experience. Она представляет собой фильм, снятый с помощью камеры с углом обзора в 360 градусов и посвященный процессу создания музыкального видеоклипа Black Space на основе сингла из альбома Свифт "1989".
"Зрители получают уникальную возможность оказаться в творческой мастерской певицы", - отметила в своем комментарии Национальная академия телевизионных искусств и наук, которая является учредителем премии "Эмми".
Кроме того, в последний день августа Тейлор Свифт победила в трех ведущих номинациях "Видео-мьюзик эвордс" телеканала MTV. При этом она завоевала наиболее престижный приз - "Видео года" за клип Bad Blood с альбома "1989".