Ջենիֆեր Լոուրենսն ամենաբարձր վարձատրվող դերասանուհին է դարձել Forbes-ի վարկածով
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկուհի Ջենիֆեր Լոուրենսն աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող դերասանուհին է ճանաչվել Forbes-ի վարկածով: Վերջին 12 ամսվա ընթացքում 25-ամյա Լոուրենսը վաստակել է 52 մլն դոլար, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
15,6 մլն դոլար պակաս է վաստակել երկրորդ տեղը գրաված եւս մեկ ամերիկուհի՝ Սքարլեթ Յոհանսոնը (35,5 մլն դոլար): Երրորդ տեղում «Լրտեսը» կինոնկարի աստղ Մելիսա Մաքքարթին է , որը վաստակել է 23 մլն դոլար:
Ինչպես նշում է Forbes-ը, Ջենիֆեր Լոուրենսին հիմնական եկամուտը բերում են նկարահանումները «Քաղցած խաղեր» եռերգությունում: 2015 թվականին թողարկվելու Է «Ջոյ» ֆիլմը, որում նա գլխավոր դերն է խաղացել: Բացի այդ, դերասանուհու բանկային հաշիվը նկատելիորեն համալրվել է Dior-ի հետ կնքված պարտավորագրի շնորհիվ:
Վարկանիշի միակ ոչ ամերիկուհին է դարձել չինուհի Ֆան Բինբինը, որը գլխավոր դերն է խաղացել «Շիկահեր հարսնացուն Լուսնային Թագավորությունից» ֆիլմում: Վերջին 12 ամսում նա վաստակել է 21 մլն դոլար:
Հինգերորդ տեղում Ջենիֆեր Էնիսթոնն է (16,5 մլն դոլար), վեցերորդում՝ Ջուլիա Ռոբերթսը (16 մլն դոլար), յոթերորդում՝ Անջելինա Ջոլին, որը հորիզոնականը կիսում է Ռիզ Ուիզերսփունի հետ (15 մլն դոլար):
Ընդհանուր առմամբ աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող դերասանուհիների ցուցակի 18 մասնակիցները տարվա ընթացքում վաստակել են 281 մլն դոլար՝ չհաշված հարկերը: Ինչպես նշում է Forbes-ը, աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող դերասանների վարկանիշի մասնակիցների եկամուտը (ցուցակում նրանք 34-ն են) նույն այդ ժամանակաշրջանում կազմել է 941 մլն դոլար:
Միայն չորս դերասանուհիներ են վաստակել ավելի քան 20 մլն դոլար, մինչդեռ դերասանների թվում այպիսիք արդեն 21-ն են: Forbes-ի «կանանց» վարկանիշում տեղ գրավելու համար հարկավոր էր վաստակել առնվազն 6 մլն դոլար, «տղամարդկանց տարբերակում» ներառել են առնվազն 13 մլն դոլար վաստակածներին, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Дженнифер Лоуренс стала самой высокооплачиваемой актрисой по версии Forbes
Американская актриса Дженнифер Лоуренс стала самой высокооплачиваемой актрисой мирапо версии журнала Forbes.За последние 12 месяцев 25-летняя актриса заработала $52 млн, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
На $16,5 млн меньше получила обладательница второго места, еще одна американка Скарлетт Йоханссон ($35,5 млн).
На третьем месте звезда картины "Шпион" Мелисса Маккарти, заработавшая $23 млн.
Как отмечает Forbes, основной доход Дженнифер Лоуренс приносят съемки в трилогии "Голодные игры", а также в 2015 году выйдет фильм "Джой", в котором она сыграла главную роль.Кроме того, банковский счет актрисы был заметно пополнен благодаря спонсорскому контракту с Dior.
Единственной неамериканкой в рейтинга стала китаянка Фань Бинбин, сыгравшая главную роль в фильме "Белокурая невеста из Лунного Королевства". За последние 12 месяцев она заработала $21 млн.
На пятом месте Дженнифер Энистон ($16,5 млн), на шестом - Джулия Робертс ($16 млн), на седьмом - Анджелина Джоли, которая делит строчку с Риз Уизерспун ($15 млн).
В совокупности 18 участниц списка самых высокооплачиваемых актрис мира заработали за год $281 млн без учета налогов. Как отмечает Forbes, доход участников рейтингасамых высокооплачиваемых актеров мира(их в списке - 34) за тот же период составил $941 млн.
Только четыре актрисы заработали более $20 млн, в то время как среди актеров таких уже 21 человек. Чтобы попасть в "женский" рейтинг Forbes нужно было заработать не менее $6 млн, в "мужскую версию" включали заработавших не менее $13 млн.