ԼՂՀ նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռոբերտ Քոչարյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 17-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Արցախի Հանրապետության առաջին Նախագահ, Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հեռագրում ասված է.
«Մեծարգո Ռոբերտ Սեդրակի,
Ցավով տեղեկացա Ձեր սիրելի մոր` Էմմա Արսենի Օհանյանի մահվան մասին: Լինելով կիրթ եւ բնականից համեստ մի անձնավորություն՝ տիկին Էմման եղել է մեր հասարակության արժանի ներկայացուցիչը, բոլորանվեր ծառայել իր ժողովրդին, միաժամանակ եղել ազգային արժեքների ու ընտանեկան օջախի պահապանը:
Արցախի իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից անդառնալի կորստի այս ծանր պահին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ եւ հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում տոկունություն եւ ոգու կորով»:

YEREVAN, AUGUST 17, ARMENPRESS. On 17 August President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan sent a condolence letter to first President of the Artsakh Republic, second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan. As “Armenpress” was informed from the Central Information Office of the President of Artsakh, the letter reads as follows:
"Respected Mr. Kocharyan,
I have learnt with sorrow about the death of your beloved mother Emma Ohanyan.
Being a well-educated and modest in nature Emma Ohanyan was a worthy representative of our society, served self-devotedly her native people for all her life, at the same time being the guardian of national values and family hearth.
In the hour of irretrievable loss on behalf of the Artsakh authorities and myself personally I express deepest condolences and support to You, all the relatives and friends of the deceased, wishing tenacity and strength".