Լեպսը Երևանում կերգի մեծ լսարանի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճանաչված երգիչ, ռուսական էստրադայի աստղ Գրիգորի Լեպսի` երկար սպասված հայաստանյան մենահամերգը տեղի կունենա նոյեմբերին: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում միջոցառման կազմակերպիչ «Մեցցո փրոդաքշնի» տնօրեն Անի Սաղոյանը տեղեկացրեց, որ համերգը կանցկացվի նոյեմբերի 13-ին Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։ «Լեպսը երկրորդ անգամ է Հայաստանում, բայց այս անգամ մեր հրավերով է եկել: Մի քանի ամիս բանակցություններ ենք վարել, որպեսզի իր գրաֆիկում հարմար օր գտնի համերգի համար»,-նշեց Անի Սաղոյանը:
Նա հավելեց, որ համերգի տոմսերի արժեքը կլինի 5-120 հազար դրամի սահմանում. դրանք վաճառքում կլինեն օգոստոսի 15-ից։
ՌԴ վաստակավոր արտիստ Գրիգորի Լեպսը վրացական ծագում ունեցող հայտնի ռուս երգիչ է, կոմպոզիտոր, պրոդյուսեր և Էստրադային արվեստի միջազգային գործիչների միության անդամ։ Նա «World Music Awards»-ի, «Տարվա երգ»-ի, «Ոսկե գրամոֆոն»-ի մրցանակակիր է:

Grigory Leps to have concert in Yerevan
YEREVAN, AUGUST 4, ARMENPRESS. Famous singer, Russian star Grigory Leps’s concert in Yerevan will take place in November. The director of “Mezzo Production” Ani Saghoyan informed Armenpress that the concert will be held in Yerevan Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex on November 13. “Leps has been in Armenia for the 2nd time. This time he has come on our invitation. We had held negotiations for some months so that he could find a suitable day for this concert on his schedule.”, noted Ani Saghoyan.
The latter added that the price for the tickets will fluctuate from 5 to 120 thousand AMD. The tickets will be on sale from August 15.
Grigory Victorovich Lepsveridze known as Grigory Leps (born 16 July 1962 in Sochi), is a Russian singer-songwriter of Georgian origin. His musical style gradually changed from Russian chanson in his early years to Soft Rock recently. He's known for his low, strong baritone voice.