Թոմ Քրուզը պատմել Է «Առաքելությունն անիրագործելի Է-6» ֆիլմի վրա աշխատանքն սկսվելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան հռչակավոր դերասան Թոմ Քրուզը հաղորդել Է «Առաքելությունն անիրագործելի Է» սուր սյուժեով մարտաֆիլմի վեցերորդ մասի վրա աշխատանքն սկսվելու մասին:
«Այժմ մենք սկսում ենք աշխատել դրա վրա: Ֆիլմի նկարահանումները, հնարավոր Է, սկսվեն հաջորդ ամառ»,- հայտարարել Է դերասանը The Daily Show ծրագրի վարող Ջոն Ստյուարտին՝ պատասխանելով մարտաֆիլմի հնարավոր շարունակման մասին հարցին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Կինոնկարի վերաբերյալ այլ մանրամասնություններ դերասանը չի հայտնել:
Ռեժիսոր Բրայան Դե Պալմայի «Առաքելությունն անիրագործելի Է» առաջին ֆիլմն Էկրաններ Է բարձրացել 1996 թվականին: 2015 թվականին սպասվում Է մարտաֆիլմի հինգերորդ մասի՝ «Առաքելությունն անիրագործելի Է. Վտարակների ցեղախումբը» ժապավենի թողարկումը, որի ռեժիսոր Է հանդես եկել Քրիստոֆեր Մակքուորին: Կինոնկարի համաշխարհային պրեմիերան կկայանա 2015 թվականի հուլիսի 30-ին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Том Круз рассказал о начале работы над фильмом "Миссия невыполнима-6"
Знаменитый голливудский актер Том Круз сообщил оначале работы надшестой частью остросюжетного боевика "Миссия невыполнима",сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Сейчас мы начинаем работать надним. Съемки фильма, возможно, начнутся следующим летом",— заявил актер винтервью ведущему программыThe Daily ShowДжону Стюарту, отвечая навопрос овозможном продолжении боевика.
Других подробностей касательно кинокартины актер непривел.
Первый фильм "Миссия невыполнима" режиссера Брайана Де Пальмы вышел наэкраны в1996 году. В 2015 году ожидается выход пятой части боевика— "Миссия невыполнима: Племя изгоев", режиссером которой выступил Кристофер Маккуорри. Мировая премьера картины состоится 30 июля 2015 года.