Ծնունդով Օկլահոմայից դերասանուհին նվաճել Է «ԱՄՆ-ի գեղեցկուհի» տիտղոսը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծնունդով Օկլահոմայից Օլիվիա Ջորդանը դարձել Է «ԱՄՆ-ի գեղեցկուհի» գեղեցկության 64-րդ մրցույթի հաղթող: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»ը-, հաղորդել Է Associated Press-ը:
Պատասխանլեով ժյուրիի հարցերին՝ Ջորդանն ԱՄՆ-ի ամենակարեւոր հիմնախնդիրն Է համարել միջռասայական հարաբերությունների հիմնախնդիրը: Գեղեցկության թագուհու թագը 26-ամյա աղջկան Է հանձնել անցյալ տավա մրցույթի հաղթող Նիա Սանչեսը: Մի քանի ամիս անց Ջորդանն ԱՄՆ-ը կներկայացնի «Աշխարհի գեղեցկուհի» մրցույթում:
Ինչպես հետեւում Է Ջորդանի կենսագրությունից, որը զետեղված Է մրցույթի կայքում, նա ավատել Է Բոստոնի համլսարանը՝ բժշկագիտության բակալավրի աստիճանով: Ուսման ժամանակ Ջորդանն աշխատել Է ֆիթնես-հրահանգիչ եւ անձնական մարզիչ: Վերջերս նա նկրահանվել Է մի քանի գովազդային տեսահոլովակներում:
Մրցույթին մասնակցել են 50 նահանգների եւ մայրաքաղաքի Կոլումբիայի օկրուգի՝ 18-ից մինչեւ 27 տարեկան ներկայացուցչուհիները:

Актриса из Оклахомы завоевала титул "Мисс США"
Уроженка Оклахомы Оливия Джордан стала победительницей 64-го конкурса красоты «Мисс США»,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Отвечая на вопросы жюри, Джордан назвала самой важной проблемой США проблемы межрасовых отношений. Корону королевы красоты 26-летней девушке вручилапобедительницапрошлогоднего конкурса Ниа Санчес. Через несколько месяцев Джордан будет представлять США на конкурсе «Мисс Вселенная».
Как следует избиографииДжордан, размещенной на сайте конкурса, она окончила Бостонский университет со степенью бакалавра медицинских наук. Во время учебы Джордан работала фитнес-инструктором и персональным тренером. Недавно она снялась в нескольких рекламных роликах.
Всего в конкурсе участвовали представительницы 50 штатов и столичного округа Колумбия в возрасте от 18 до 27 лет.