Շառլ Ազնավուրի նոր երգերի թիվն օրեցօր ավելանում է
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ֆրանսահայ լեգենդար երգիչ Շառլ Ազնավուրը 15 պահուստային երգ ունի, որոնք նախատեսում է իր հաջորդ ձայնասկավառակի համար:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով lepetitjournal.com-ը, այս մասին երգիչը նշել է պարբերականին տված հարցազրույցում: Ազնավուրը պատմել է, որ իր երգերի թիվն օրեցօր ավելանում է:
lepetitjournal.com-ը նշել է, որ լեգենդար երգիչը ներկայացրել է իր 51-րդ «Encores» անվանումով ալբոմը, որը նոստալգիկ է, տխուր և ճշմարիտ: Հոդվածագիրն Ազնավուրին բնորոշել է որպես 70 տարվա գործունեություն ծավալած ֆրանսիական երգի 91-ամյա հսկա, որը երկրպագուների կողմից սպասված է ու սիրված:
Ազնավուրը նշել է, որ «Encores»-ն իր լավագույն ալբոմներից է: «Ես չեմ սովորել դաշնամուր նվագել, ոչ էլ երաժշտություն եմ սովորել: Բայց ես ցանկություն ունեի: Ես սկսել եմ թատրոնից, բայց ուզում էի հեռուն գնալ, ավելի շատ բան իմանալ: Ես բնույթով հետաքրքրասեր եմ»,-ընդգծել է նա:
«Ես գերադասում եմ լինել նորմալից դուրս, բայց ազատ մարդ»,-Ազնավուրի խոսքերն է մեջբերել lepetitjournal.com-ը: Երգիչը խոստովանել է, որ իրեն զարմացնում են իր 10-12 տարեկան երկրպագուները, և փաստել է, որ կան երկրներ, որտեղ նա չի երգել:

Number of Aznavour’s songs increases day by day
YEREVAN, JUNE 15, ARMENPRESS:The French Armenian legendary chansonier Charles Aznavour has 15 reserve songs, which he keeps for the next CD. Armenpress reports, citinglepetitjournal.comthat the singer informed about it in the interview given to the Journal. Aznavour told that the number of his songs increases day by day.
lepetitjournal.comnoted that the legendary singer presented his 51st album “Encore”, which is nostalgic, sad and true. The author of the article characterized Aznavour as a 91-year-old giant, having 70 years of experience in the French music, who is always expected and loved by the fans.
Earlier Aznavour said about the CD “Encores”: “For the first time I am issuing an album, which tells about my life”, - said Aznavour and added that the subjects of the new album will be war, fight against fascism, as well as the places, where the chansonier visited during his life.