Շառլ Ազնավուրի նոր երգերի թիվն օրեցօր ավելանում է
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ֆրանսահայ լեգենդար երգիչ Շառլ Ազնավուրը 15 պահուստային երգ ունի, որոնք նախատեսում է իր հաջորդ ձայնասկավառակի համար:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով lepetitjournal.com-ը, այս մասին երգիչը նշել է պարբերականին տված հարցազրույցում: Ազնավուրը պատմել է, որ իր երգերի թիվն օրեցօր ավելանում է:
lepetitjournal.com-ը նշել է, որ լեգենդար երգիչը ներկայացրել է իր 51-րդ «Encores» անվանումով ալբոմը, որը նոստալգիկ է, տխուր և ճշմարիտ: Հոդվածագիրն Ազնավուրին բնորոշել է որպես 70 տարվա գործունեություն ծավալած ֆրանսիական երգի 91-ամյա հսկա, որը երկրպագուների կողմից սպասված է ու սիրված:
Ազնավուրը նշել է, որ «Encores»-ն իր լավագույն ալբոմներից է: «Ես չեմ սովորել դաշնամուր նվագել, ոչ էլ երաժշտություն եմ սովորել: Բայց ես ցանկություն ունեի: Ես սկսել եմ թատրոնից, բայց ուզում էի հեռուն գնալ, ավելի շատ բան իմանալ: Ես բնույթով հետաքրքրասեր եմ»,-ընդգծել է նա:
«Ես գերադասում եմ լինել նորմալից դուրս, բայց ազատ մարդ»,-Ազնավուրի խոսքերն է մեջբերել lepetitjournal.com-ը: Երգիչը խոստովանել է, որ իրեն զարմացնում են իր 10-12 տարեկան երկրպագուները, և փաստել է, որ կան երկրներ, որտեղ նա չի երգել:

Число новых песен Шарля Азнавура растет с каждым днем
В запасе у французского шансонье армянского происхождения Шарля Азнавура 15 песен, которые он предназначил для следующего диска.
Как передает «Арменпресс», ссылаясь на lepetitjournal.com, об этом он сказал в своем интервью; Азнавур сказал, что число его новых песен растет с каждым днем.
lepetitjournal.com пишет, что легендарный певец представил свой новый, 51-й альбом «Encores», который был овеян ностальгией, грустью и истиной. Автор охарактеризовал Шарля Азнавура как 91-летнего гиганта с творческим путем в 70 лет, всегда ожидаемым и любимым поклонниками.
Шарль Азнавур отметил, что «Encores» - один из лучших его альбомов. «Я не учился играть на фортепьяно, не учился музыке. Но у меня было желание. Я начал с театра, нохотел идти дальше и узнать больше. По натуре я любознателен»,- подчеркнул он.
«Я предпочитаю быть вне нормы, свободным человеком»,- приводит слова Азнавура lepetitjournal.com. Певец признался, что его удивляют поклонники, которым 10-12 лет; он также сказал, что есть страны, где он пока не пел.