Քիմ Քարդաշյանն ուրախ է, որ շատերը սկսել են ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ամերիկյան ռեալիթի շոուների աստղ, հայկական արմատներով Քիմ Քարդաշյանը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված գրառումներ է կատարել Ֆեյսբուքի և Թվիթերի իր էջերում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Քարդաշյանը գրել է.
«Այսօր հիշատակում ենք Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը: Ես այժմ հպարտ եմ ասել, որ եղել եմ Հայաստանում: Ես տեսել եմ հուշարձաններ և մարդկանց, ովքեր փրկվել են, և ես շատ հպարտ եմ տեսնել, թե որքան ուժեղ է հայ ժողովուրդը: Ես տխուր եմ, որ դեռևս 100 տարի անց ոչ բոլորն են ընդունում, որ 1,5 միլիոն մարդ է սպանվել: Բայց հպարտ եմ նրանով, որ ես տեսնում եմ փոխոփոխություն և ուրախ եմ, որ շատ մարդիկ սկսել են ճանաչել այս ցեղասպանությունը: Մենք երբեք չենք ընկրկի, մենք շուտով կճանաչվենք բոլորի կողմից»:
Նա նաև հրապարակել է Ծիծեռնակաբերդի անմար կրակի մոտ իր, քրոջ՝ Քլոեի և զարմուհիների լուսանկարը և նշել #NeverForget #ProudArmenian հաշթեգերը:

Ким Кардашян рада, что многие люди начали признавать Геноцид армян
Американская звезда армянского происхождения Ким Кардашян сделала в Фейсбуке и Твиттере записи о 100-летней годовщине Геноцида армян. Как сообщает Арменпресс, Кардашян написала:
«Сегодня поминаем 100-летнюю годовщину Геноцида армян. Я сейчас могу с гордостью говорить, что бывала в Армении. я видел памятники и людей, которые спаслись, и я горда тем, как силен армянский народ. Мне грустно, что спустя 100 лет еще не все признают, что было убито 1,5 человек.
Но я горда тем, что я вижу изменение, и рада, что многие люди начали признавать геноцид. Мы никогда не сдадимся, мы скоро будем признаны всеми».
Она также разместила свое фото около Вечного огня Мемориала жертв Геноцида армян вместе с сестрой и отметила запись хэштэгами #NeverForget #ProudArmenian.