Սիրիայում կրկին ադրբեջանցի մոջահեդ է սպանվել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայում իշխանական ուժերի դեմ պայքարում սպանվել է հերթական ադրբեջանցին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությանն ասել է զոհված ադրբեջանցու եղբայր Ռուստամ Իսմայիլովը:
Նա նշել է, որ սոցիալական ցանցերից մեկով իրեն հաղորդագրություն է եկել այն մասին, որ Իսմայիլով Իսմայիլ Ռաֆիգօղլուն մահացել է: Ռուստամը փորձել է ճշտել, թե ով է իրեն հայտնել եղբոր մահվան լուրը, սակայն պատասխան չի ստացել, իսկ ավելի ուշ օգտատիրոջ պրոֆիլը ջնջվել է:
Սիրիայում հակակառավարական և իշխանական ուժերի միջև հակամարտության վերսկսումից հետո մեծ թվով ադրբեջանցիներ անցել են իսլամիստական ծայրահեղական ուժերի կողմը: Անցնող 2-3 տարիների ընթացքում Սիրիայում Ասադի ուժերի դեմ մարտերի ժամանակ զոհվել են հարյուրավոր ադրբեջանցի մոջահեդներ:

Еще один азербайджанский моджахед уничтожен в Сирии
Убит еще один азербайджанец, участвовавший в боях против правительственных сил в Сирии. Им является житель Хачмазского района Азербайджана Исмаилов Исмаил Рафиг оглу (1987 г.р.). Как передает Арменпресс, об этомагентству АПАсообщил брат погибшего Рустам Исмаилов.
По словам Рустама, в одной из социальных сетей ему пришло сообщение о том, что его брат Исмаил убит в Сирии. Он отправил сообщение на этот профиль, задал несколько вопросов, но никто ему не ответил. А потом этот профиль и вовсе был удален.
Отметим, что после обострения ситуации в Сирии группа граждан Азербайджана отправилась туда и в составе различных радикальных террористических группировок начала принимать участие в боях. За это время в боях погибли сотни азербайджанцев. Фото многих из них было распространено моджахедами в социальных сетях.