Արգենտինայում մարզադաշտն անվանակոչվելու է ի պատիվ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արգենտինայի ֆուտբոլային ակումբը, որի երկրպագուների թվում է Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը, հայտարարել է, որ նոր մարզադաշտը անվանակոչվելու է ի պատիվ քահանայապետի, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հղում անելով BBC-ին:
Ֆրանցիսկոս պապը Բուենոս Այրեսի «Սան Լորենսո դե Ալմագրո» ֆուտբոլային ակումբի երկրպագուներից է եղել դեռ փոքր հասակից:
Ակումբը մտադիր է նոր մարզադաշտ կառուցել Արգենտինայի մայրաքաղաքի ոչ հարուստ շրջանում: Մարզադաշտը կտեղավորվի այն տարածքում, որը ակուբից բռնագրավվել էր զինվորականների կառավարման շրջանում (1976-1983 թթ):
Ֆրանցիսկոս պապը թիմի ամենահայտնի երկրպագուն է, եւ թիմի ներկայիս հաջողությունները նրա երկրպագուները կատակով կապում են Հռոմի պապի հետ:

В Аргентине в честь папы Франциска назовут стадион
Аргентинский футбольный клуб, за который болеет папа римский Франциск, заявил, что новый стадион будет назван в честь понтифика, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
Папа Франциск начал болеть за футбольный клуб "Сан-Лоренсо де Альмагро" из Буэнос-Айреса, когда еще был мальчиком.
Клуб намерен построить новый стадион в небогатом районе аргентинской столицы. Он будет возведен на территории, которая была конфискована у клуба в период правления военных с 1976 по 1983 год.
Папа Франциск является самым известным болельщиком команды, и нынешние успехи команды болельщики в шутку связывают с ним.