Ստավրոպոլում Երևան-Վոլգոգրադ ավտոբուսի վթարի հետևանքով 17 մարդ է տուժել
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստավրոպոլում վթարի է ենթարկվել Երևան-Մոսկվա երթուղու ավտուբուսը, որի հետևանքով վնասվածք է ստացել 17 մարդ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ինչպես տեղեկացնում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը, պատահարը տեղի է ունեցել Մոսկվայի ժամանականով 17:05-ին, Բուդյոնովսկի շրջանում:
«MercedesSprinter մակնիշիվտոբուսի վարորդի խոսքերով, ընթացքի ժամանակ պայթել է հետևի անվադողը: Վարորդը կորցրել է կառավարումը, և ավտոբուսը շրջվել է»,-նշել են Պետավտոտեսչության երկրամասի վարչությունում: Գերատեսչությունում պարզվել է, որ վթարը տեղի է ունեցել Սվետլոգրադ-Բլագոդարնի-Բուդյոնովսկ ճանապարհի եւ Կոչուբեյ-Զելենոկումսկ-Միներալնիե Վոդի մայրուղու 10-րդ կմ-ի միջեւ:
Հայկական համարանիշներով ավտոբուսը մասնավոր ուղերթ է իրականացնելիս եղել: Ավոտբուսում են գտնվել 20 ուղևորներ և 2 վարորդներ: Բուժօգնության համար Բուդյոնովսկի շրջանային հիվանդանոց է դիմել 17 մարդ: Ուղևորները հիմնականում ստացել են թեթև մարմնական վնասվածքներ: «Ավտոբուսն անվտանգության ամրագոտիներ չի ունեցել, ինչը, հնարավոր է կնվազեցներ տուժածների թիվը»,- նշվել են գերատեսչությունում:

На Ставрополье в результате ДТП с участием автобуса 17 человек получили травмы
На Ставрополье 17 человек получили травмы в ДТП с автобусом, следовавшим из Еревана в Волгоград. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на ИТАР-ТАСС, в краевом управлении ГИБДД сообщили, что авария произошла около 17:05 мск на территории Буденновского района."Со слов водителя автобуса MercedesSprinter, во время движения произошел разрыв заднего левого колеса. Водитель не справился с управлением, произошло опрокидывание автобуса", - рассказали в краевом управлении ГИБДД.
В ведомстве уточнили, что ЧП произошло на 10 км между дорогами Светлоград-Благодарный-Буденновск и автодорогой Кочубей-Зеленокумск-Минеральные Воды.
Автобус с номерами Республики Армения выполнял частную поездку. В нем находились 20 пассажиров и 2 водителя. За медицинской помощью в центральную районную больницу города Буденновска обратились 17 человек. В основном пассажиры получили легкие телесные повреждения. "Автобус был не оборудован ремнями безопасности, которые значительно могли бы снизить число пострадавших", - отметили в ведомстве.