Հայաստանի ազգային հավաքականն սկսում է մարզական հավաքը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքը՝ պատրաստվելով Ռուսաստանի ընտրանու դեմ ընկերական հանդիպմանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից, մարտի 3-ին` ժամը 13:00-ին, Հայաստանի ազգային հավաքականը՝ հանգրվանելով ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոնում՝ Ֆուտբոլի ակադեմիայում, սկսում է մարզական հավաքը: Մարտի 3-ին` ժամը 18:00-ին, ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոնում՝ Ֆուտբոլի ակադեմիայում տեղի կունենա Հայաստանի ազգային հավաքականի փակ մարզումը: Հավաքական են հրավիրվել 23 ֆուտբոլիսներ:
Ռուսաստան-Հայաստան ընկերական հանդիպումը տեղի կունենա Կրասնոդարի «Կուբան» մարզադաշտում մարտի 5-ին` ժամը 18:00-ին: Հանդիպումը կհեռարձակվի «Արմենիա» հեռուստաընկերությամբ:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի եւ Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, մարտի 5-ին, Կրասնոդարի «Կուբան» մարզադաշտում տեղի կունենա ընկերական հանդիպում Ռուսաստանի եւ Հայաստանի ազգային հավաքականների միջև:

Национальная сборная Армении начинает тренировочные сборы
Национальная сборная Армении по футболу начинает тренировочные сборы для подготовки к товарищеской встрече со сборной России. Как сообщили Арменпресс в Федерации футбола Армении, 3 марта в 13.00 армянская команда с этой целью соберется в техническом центре Федерации, в Академии футбола. В тот же день, но уже в 18.00, здесь состоятся закрытые тренировки армянской команды. В сборную приглашены 23 футболиста.
4 марта в 10.00 делегация Армении по футболу специальнымчартерным рейсом отбудет в Краснодар, а 4 марта, в 17.30, на стадионе «Кубань» состоится пресс-конференция главного тренера Вардана Минасяна. Затем, в 18.00, ожидаются тренировки национальной сборной Армении, первые 15 минут которых будут открыты для СМИ.
Товарищеский матч Россия-Армения, согласно достигнутой между Федерацией футбола Армении и Футбольным союзом РФ договоренности, состоится на краснодарском стадионе «Кубань» 5 марта, в 18.00.