Յարոսլավլում ՀՀ քաղաքացու մահվան գործով հետաքնություն է սկսվել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության Յարոսլավլ քաղաքում Հայաստանի 22-ամյա քաղաքացու մահվան գործով հետաքնություն է սկսվել։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Ռուսաստանի Դաշնության Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքը, ըստ նախնական տվյալների՝ տղամարդը չպարզված հանգամանքներում մտել է վերելակ այն ժամանակ, երբ այն դատարկ է եղել՝ առանց խցիկի։ Նա կտրել է մալուխներից մեկը, որը հանգեցրել է վերելակի հորի փլուզման: Երիտասարդը մահվան հանգեցրած մարմնական վնասվածքներ է ստացել։
Ներկայումս պարզվում են դեպքի բոլոր հանգամանքները։ Համաձայն նախնական արդյունքների՝ կլինի ընթացակարգային որոշում։
Փետրվարի 1-ին Յարոսլավլ քաղաքում նախկին հանրախանութներիցմեկի վերելակում հայտնաբերվել էր Հայաստանի 22-ամյա քաղաքացու դին։

Investigation begins on Armenian citizen’s death in Yaroslavl
YEREVAN, FEBRUARY 3, ARMENPRESS: An investigation has launched on the death of 22-year-old Armenian citizen in the city of Yaroslavl, Russian Federation. “Armenpress” reports citing the official website of the Investigative Committee of the Russian Federation that according to the preliminary reports, the man entered the elevator in unclear circumstances when it was empty, with no camera. He cut one of the cables, which led to the collapse of the elevator pit. The young man got body injuries which resulted his death.
Currently all the circumstances of the case are clarified. According to the preliminary results, a procedural decision will be made.
The corpse of 22-year-old Armenian citizen was found in the elevator of one of the former stores in Yaroslavl on February 1.