Յարոսլավլում ՀՀ քաղաքացու մահվան գործով հետաքնություն է սկսվել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության Յարոսլավլ քաղաքում Հայաստանի 22-ամյա քաղաքացու մահվան գործով հետաքնություն է սկսվել։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Ռուսաստանի Դաշնության Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքը, ըստ նախնական տվյալների՝ տղամարդը չպարզված հանգամանքներում մտել է վերելակ այն ժամանակ, երբ այն դատարկ է եղել՝ առանց խցիկի։ Նա կտրել է մալուխներից մեկը, որը հանգեցրել է վերելակի հորի փլուզման: Երիտասարդը մահվան հանգեցրած մարմնական վնասվածքներ է ստացել։
Ներկայումս պարզվում են դեպքի բոլոր հանգամանքները։ Համաձայն նախնական արդյունքների՝ կլինի ընթացակարգային որոշում։
Փետրվարի 1-ին Յարոսլավլ քաղաքում նախկին հանրախանութներիցմեկի վերելակում հայտնաբերվել էր Հայաստանի 22-ամյա քաղաքացու դին։

В Ярославле началось следствие по делу гибели гражданина Армении
В связи с гибелью 22-летнего гражданина Армении в российском городе Ярославль возбуждено уголовное дело. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт Следственного комитета России, по предварительным данным, мужчина по невыясненным обстоятельствам проник в пустую шахту лифта, подготовленного к демонтажу. Он срезал один из тросов, в результате конструкции лифта обрушились, мужчина получил травмы, несовместимые с жизнью.
Ведется следствия для выяснения всех подробностей.
Напомни, что 22-летний гражданин Армении погиб при невыясненных обстоятельствах в шахте лифта здания бывшего универмага "Ярославль" в областном центре, тело мужчины с множественными телесными повреждениями было обнаружено 1 февраля.