Երևանի ավագանու ընտրություններում հիմնական պայքարը կընթանա Տարոն Մարգարյանի և Արմեն Երիցյանի միջև. ՕԵԿ առաջնորդ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ավագանու ընտրություններում հիմնական պայքարն ընթանալու է գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի և «Օրինաց երկիր» կուսակցության թեկնածուի` Արմեն Երիցյանի միջև: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նման կարծիք հայտնեց ՕԵԿ առաջնորդ, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
«Սա ոչ թե քաղաքական, այլ անձանց ընտրություն է: Մենք տեսնում ենք Տարոն Մարգարյանի կատարած մեծ աշխատանքը, սակայն նշում ենք, որ կարող ենք անել ավելին` ցույց տալով մեր թեկնածուի` Արմեն Երիցյանի կատարած աշխատանքներն ու ներուժը»,- ասաց ՕԵԿ առաջնորդը:
Բաղդասարյանի հավաստմամբ` Արմեն Երիցյանն ունի բավարար ունակություններ կառավարելու մայրաքաղաքը: Արթուր Բաղդասարյանի կարծիքով` առաջադրված թեկնածուների մեջ կան մարդիկ, ովքեր նույնիսկ մեկ համատիրություն չեն ղեկավարել:
«Մենք կարծում ենք, որ ներկայում երկրում ստեղծվել է քաղաքական առողջ մրցակցության մթնալորտ, և քաղաքական բոլորը ուժերը հնարավորություն ունեն ներկայացնել իրենց ծրագրերն ու կարծիքները»,- ասաց նա:
ՕԵԿ ղեկավարը հավաստիացրեց, որ եթե ընտրությունների ժամանակ արձանագրվեն որևէ տեսակի խախտումներ, իրենք անպայման կարձագանքեն` չկաշկանդվելով որևէ հարցից:
Երեւանի ավագանու ընտրությունները կկայանան մայիսի 5-ին, քաղաքական ուժերը կպայքարեն Երեւանի ավագանու 65 տեղի համար: Ընտրություններում կգործեն 464ընտրական տեղամասեր 13 ընտրատարածքներում: ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ընտրական ցուցակների գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթեր են ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետական (ՀՀԿ), «Օրինաց երկիր», «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայ ազգային կոնգրես», «Առաքելություն», Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն (ՀՅԴ) կուսակցությունները և «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքը:

Основная борьба в выборах Совета старейшин Еревана пройдет между Тароном Маркаряном и Арменом Ерицяном – лидер ПСЗ
Основная борьба в выборах Совета старейшин Еревана пройдет между действующим мэром Тароном Маркаряном и кандидатом от ПСЗ Арменом Ерицяном. Как передает Арменпресс, подобное мнение высказал лидер партии «Страна закона», секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян.
«Это не политический выбор, это выбор личности. Мы воочию видим огромную работу, проделанную Тароном Маркаряном, но считаем, что можем сделать больше, показав потенциал и работу Армена Ерицяна», - сказал Багдасарян.
По его словам, Армен Ерицян вполне способен руководить столицей. Багдасарян отметил, что среди представленных кандидатур есть люди, которые не имеют опыта руководства даже крупным товариществом.
«Мы полагаем, что в стране сложилась атмосфера здоровой политической борьбы, и все политические силы имеют возможность представить мнения и программы», - сказал он.
Лидер ПСЗ заверил, что в случае установления во время выборов каких-либо нарушений, они непременно отреагируют, не избегая никаких вопросов.
Выборы Совета старейшин Еревана состоятся 5 мая. Политические силы представят кандидатов на 65 мест в ССЕ. Задействованы 464 избирательных участка по 13 избирательным округам. Для регистрации в избирательных списках ЦИК РА необходимые документы в ЦИК представили партии: Республиканская (РПА), «Страна закона», «Процветающая Армения», Армянский национальный конгресс, «Миссия», Дашнакцутюн (АРФД), а также блок «Здравствуй, Ереван».