Երևանի ավագանու ընտրություններում հիմնական պայքարը կընթանա Տարոն Մարգարյանի և Արմեն Երիցյանի միջև. ՕԵԿ առաջնորդ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ավագանու ընտրություններում հիմնական պայքարն ընթանալու է գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի և «Օրինաց երկիր» կուսակցության թեկնածուի` Արմեն Երիցյանի միջև: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նման կարծիք հայտնեց ՕԵԿ առաջնորդ, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
«Սա ոչ թե քաղաքական, այլ անձանց ընտրություն է: Մենք տեսնում ենք Տարոն Մարգարյանի կատարած մեծ աշխատանքը, սակայն նշում ենք, որ կարող ենք անել ավելին` ցույց տալով մեր թեկնածուի` Արմեն Երիցյանի կատարած աշխատանքներն ու ներուժը»,- ասաց ՕԵԿ առաջնորդը:
Բաղդասարյանի հավաստմամբ` Արմեն Երիցյանն ունի բավարար ունակություններ կառավարելու մայրաքաղաքը: Արթուր Բաղդասարյանի կարծիքով` առաջադրված թեկնածուների մեջ կան մարդիկ, ովքեր նույնիսկ մեկ համատիրություն չեն ղեկավարել:
«Մենք կարծում ենք, որ ներկայում երկրում ստեղծվել է քաղաքական առողջ մրցակցության մթնալորտ, և քաղաքական բոլորը ուժերը հնարավորություն ունեն ներկայացնել իրենց ծրագրերն ու կարծիքները»,- ասաց նա:
ՕԵԿ ղեկավարը հավաստիացրեց, որ եթե ընտրությունների ժամանակ արձանագրվեն որևէ տեսակի խախտումներ, իրենք անպայման կարձագանքեն` չկաշկանդվելով որևէ հարցից:
Երեւանի ավագանու ընտրությունները կկայանան մայիսի 5-ին, քաղաքական ուժերը կպայքարեն Երեւանի ավագանու 65 տեղի համար: Ընտրություններում կգործեն 464ընտրական տեղամասեր 13 ընտրատարածքներում: ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ընտրական ցուցակների գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթեր են ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետական (ՀՀԿ), «Օրինաց երկիր», «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայ ազգային կոնգրես», «Առաքելություն», Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն (ՀՅԴ) կուսակցությունները և «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքը:

YEREVAN, APRIL 6, ARMENPRESS: The main struggle in the Yerevan city Council elections will go between the current Mayor Taron Margaryan and the candidate from the Rule of Law Party Armen Yeritsyan. According to Armenpress, this announcement was made by the Leader of the Rule of Law Party, the Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia Arthur Baghdasaryan.
“This is not a political but people’s election. We do see the great work implemented by Taron Margaryan but at the same time we announce that we could have done more showing the done work and potential of our candidate Armen Yeritsyan”, - said the Leader of the Rule of Law Party.
According to Baghdasaryan, Armen Yeritsyan has all the necessary skills to govern the capital. The Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia believes that in the proposed candidates there are people, who have never managed even one community.
“We think that at present a healthy political competitiveness environment has been created in the country and all the political forces have the opportunity to present their programs and ideas”, - said the Leader of the Rule of Law Party.
The Yerevan city Council elections will take place on May 5 and the political forces will struggle for 65 places in the Yerevan Council. The campaign will launch on April 7 and will end on May 3.