Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը սատարում է Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը
ԳՅՈՒՄՐԻ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը ՀՀ նախագահական ընտրություններում սատարում է ՀՀ գործող նախագահ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ղեկավար Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին հունվարի 21-ին Գյումրիում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշեց Սամվել Բալասանյանը: «Ես սատարում եմ ներկայիս նախագահին, քանի որ գործող նախագահը շատ բան է արել Գյումրիի համար: Ես նախագահի թեկնածությունըն պաշտպանել եմ նաեւ 2008 թվականին, հիմա էլ եմ պաշտպանելու, քանի որ նա այս քաղաքի համար շատ գործեր է արել»,- ավելացրեց քաղաքապետը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Բալասանյանն ընդգծեց, որ քաղաքապետարանն ապաքաղաքականացված կառույց է, իսկ քաղաքի շահերը վեր է դասում կուսակցական եւ քաղաքական շահերից: «Քաղաքապետարանի եւ Գյումրու շահն իմ համար գերշահ է, ավելի բարձր, քան` կուսակցական եւ քաղաքական շահերը: Ավելի վեր եմ դասում գյումերցու շահը: Մենք ունենք շատ խնդիրեր, եւ եթե հիմա մենք քաղաքականացվենք, ուրեմն խնդիրներ կունենանք»,- նշեց Բալասանյանը:

На предстоящих президентских выборах мэр Гюмри поддержит кандидатуру Сержа Саргсяна
На предстоящих президентских выборах мэр Гюмри Самвел Баласанян поддержит кандидатуру действующего главы государства, председателя Республиканской партии Армении Сержа Саргсяна. Как сообщает Арменпресс, об этом 21 января на пресс-конференции заявил сам Самвел Баласанян.
«Я поддерживаю действующего президента, поскольку он многое сделал для Гюмри. Я поддерживал кандидатуру Сержа Саргсяна и на выборах президента в 2008 году, и сейчас также намерен его поддержать, поскольку он очень много сделал для этого города», - заявил Баласанян.
Он подчеркнул, что мэрия – аполитичная структура, а интересы города он считает выше политических или партийных интересов. «Для меня интересы Гюмри и муниципалитета являются сверхинтересами. Еще выше для меня интересы гюмрийцев. У нас есть много проблем, и если сейчас мы будет политизированы, то будут проблемы», - отметил Баласанян.