Հալեպի հայկական թաղամասերում գիշերվա ընթացքում եւ առավոտյան ռումբերի ձայներ են լսվել. Ժիրայր Ռեյիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպում հունվարի 15-ի գիշերը ռումբերի ձայները չեն դադարել եւ ընդհատումներով շարունակվել են նաեւ առավոտյան: Դրանք լսելի են եղել նաեւ հայկական թաղամասերում: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Բերիո թեմի ազգային առաջնորդարանի մամուլի քարտուղար Ժիրայր Ռեյիսյանն` ավելացնելով, որ կոնկրետ տեղեկություններ չկան, թե ռմբակոծությունները որ թաղամասերում են եղել:
Հայկական Նոր Գյուղ թաղամասում, Ռեյիսյանի խոսքով, փոփոխություններ տեղի չեն ունեցել, սակայն դիպուկահարի փամփուշտից վիրավորված հայի դեպքից հետո բնակիչներն ավելի զգոն են դարձել եւ ավելի ուշադիր:
Ինչ վերաբերում է երկու օր առաջ դիպուկահարի գնդակից վիրավորված հային, ապա Ռեյսիյանը տեղեկացրեց, որ բժիշկների խոսքով երկար ժամանակ կպահանջվի նրան ոտքի կանգնելու համար: Փամփուշտն, ինչպես հայտնի է, լուրջ վնասվածք էր հասցրել մեր հայրենակցի ոտքին, եւ այն, բարեբախտաբար, չի հեռացվել:
Մամուլի քարտուղարը նաեւ նշեց, որ վերջին երկու օրերին Հալեպում եղանակը համեմատաբար մեղմացել է:
Սիրիայում շուրջ 22 ամիս շարունակվող բախումների հետեւանքով ՄԱԿ-ի տվյալներով զոհվել են մոտավորապես 60 հազար մարդ, այդ թվում` չորս տասնյակից ավելի հայեր:

Voices of bombs heard in Aleppo Armenian districts on January 15: Jirayr Reisyan
YEREVAN, JANUARY 15, ARMENPRESS: Voices of bombs heard at January 15 night with interruptions were kept in the morning too. Unfortunately they were heard in Armenian districts of Aleppo. Berio National Primacy press secretary Jirayr Reisyan stated in the briefing with Armenpress, there is no particular news where shellings have been orchestrated. In the words of the interlocutor there are no changes of situation in Armenian New Village district, yet the population has become more alert and careful after the latest accident of our compatriot suffered from the bullet of a sniper.
According to Reisyan Armenian wounded two days before is in a recovery state. To remember, the bullet seriously injured our compatriot on the foot, fortunately the suffered part of the body was not ambulated. The press secretary stated the weather has relatively softened in Aleppo during the last two days.
According to UN data approximately 60 thousand people were killed in Syria during 22 months ongoing clashes. Over four dozens of Armenians also became victims.