Հալեպում միակ դրական փոփոխությունը ջրի առկայությունն է
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաշատ Հալեպում կրկին էլեկտրականություն չկա, հեռախոսակապը եւս կանոնավոր չի գործում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Բերիո թեմի ազգային առաջնորդարանի մամուլի քարտուղար Ժիրայր Ռեյիսյանն` ավելացնելով, որ դեկտեմբերի 9-ին Հալեպի որոշ թաղամասեր էլեկտրականություն են ունեցել, սակայն երեկոյան քաղաքը կրկին խավարի մեջ է եղել: Միակ դրական փոփոխությունը ջրի առկայությունն է, որը եւս մի քանի օր առաջ չկար:Ռեյիսյանը նաեւ տեղեկացրեց, որ հացի խնդիրը սուր տագնապի առիթ է հանդիսանում, փռերը չեն կարողանում աշխատել, եղանակը արդեն ցրտել է եւ հաճախ փողոցներում մարդին կրակ են վառում եւ այդպես տաքանում:Բախումների տեսակետից, Ռեյիսյանի տեղեկացմամբ, կրակոցների եւ պայթյունների ձայներ լսվում են հեռվից, իսկ կենտրոնական թաղամասերում իրավիճակն ավելի հանգիստ է:
Սիրիահայ Նազարեթ Էլմաջյանըտեղեկացրեց, որ Հոմսի հայկական թաղամասում այլեւս հայեր չեն բնակվում, պարզապես թաղամասի անունն այդպես է մնացել եւ քաղաքում ռմբակոծության հետեւանքով զոհվածների թվում հայեր չկան:Սիրիական լրատվամիջոցները դեկտեմբերի 10-ին տեղեկություն էին հրապարակել, որ Հոմս քաղաքի հայկական թաղամասը ռմբակոծության է ենթարկվել զինյալների կողմից, որի հետեւանքով չորս քաղաքացի էր զոհվել, կային նաեւ վիրավորներ:

Sole positive change in Aleppo is water supply
YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. There is no electricity in Armenian populated Aleppo. Also the telephone connection does not function properly. Press Secretary of the Armenian National Prelacy of Aleppo Jirayr Reisian informed "Armenpress" about this. In addition he said that several districts of Aleppo were provided with electricity on December 9, although at night the city was again drawn in darkness. The sole positive change in Aleppo refers to water supply, which has been restored few days ago. Also Reisian informed us that bread is of a great concern in Aleppo, bakehouses are not functioning as well. Cold weather reigns in Aleppo and one can meet people, who make fire on the streets in order not to catch a cold, frequently enough.
Syrian-Armenian Nazareth Elmajian stated that there are no Armenians left in the city of Homs and no Armenian is listed among the casualties in the city. In accordance with the information published in the Syrian mass media on December 10 the rebels bombed the Armenian district of Homs, which caused death of four citizens. A number of civilians were wounded.
Clashes in Syrian lasting more than 21 months caused the death of about 40 thousand people. Unfortunately this number is increasing day by day.