Հայաշատ Հալեպում էլեկտրականությունից եւ հացից բացի նաեւ ջրի խնդիր է առաջ եկել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի հայաշատ Հալեպ քաղաքում էլեկտրականությունն արդեն մի քանի օր է անջատված է: Դրան ավելացել է նաեւ ջրի խնդիրը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Բերիո թեմի ազգային առաջնորդարանի մամուլի քարտուղար Ժիրայր Ռեյիսյանն` ավելացնելով, որ դեկտեմբերի 7-ի առավոտվանից Հալեպում ջուր չկա:
Ռեյիսյանի խոսքով` հացի խնդիրը եւս մնում է շատ լուրջ, այն հնարավոր չէ հայթայթել, իսկ գտնելու դեպքում կարելի է գնել նախկին 5-25 լիրայի փոխարեն այժմ արդեն 250 լիրայից ավելի գնով: Բացի հացից` բենզինի գինը եւս օր օրի թանկանում է. մեկ լիտրն արդեն 200-ից ավելի սիրիական լիրա արժե: Այդ ամենի հետ մեկտեղ հեռախոսակապը եւս անկանոն է գործում: Սակայն, Ռեյիսյանի վստահեցմամբ, մարդիկ փորձում են լավատեսորեն տրամադրվել` հույս ունենալով, որ դժվարությունները երկար չեն տեւի, եւ իրենք կկարողանան հաղթահարել դրանք:
Ռեյիսյանը նշեց, որ ընդհանուր առմամբ Հալեպում իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է, կրակոցների եւ պայթյունների ձայներ չեն լսվում:

Alongside with electricity and bread, water supply is also of a great concern in Aleppo
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. It has been several days since there is no electricity in the Armenian populated Aleppo. Water supply is also of a great concern for the residents. Press Secretary of the Armenian National Prelacy of Aleppo Jirayr Reisian informed "Armenpress" about this. In addition he said that there has not been water in Aleppo since early morning of December 7.
According to Reisyan bread is also of a great concern for them, it's impossible to find bread. Even if one manages to find one he will have to pay SYP 250 instead of SYP 5-25. Notwithstanding fuel becomes more and more expansive day by day. One litre already costs about SYP 200. Also the telephone does not function properly. But at the same time Reisyan mentioned that people are optimistic and they are hopeful that they will overcome difficulties.
Clashes in Syrian lasting more than 20 months caused the death of about 40 thousand people. Unfortunately this number is increasing day by day.