Հալեպում վիրավորված երկու հայերի վիճակը մտահոգիչ չէ. Ժիրայր Ռեյիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպի Նոր Գյուղ հայկական թաղամասում դեկտեմբերի 5-ին տեղի ունեցած երեք պայթյունների հետեւանքով երկու հայեր են վիրավորվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Բերիո թեմի ազգային առաջնորդարանի մամուլի քարտուղար Ժիրայր Ռեյիսյանն` ավելացնելով, որ նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց: Բարեբախտաբար, նրանց վիճակը մտահոգիչ չէ: Ռեյիսյանը նաեւ տեղեկացրեց, որ պայթյունների հետեւանքով վնասվել են հայերին պատկանող մի քանի բնակարաններ:
Բերիո թեմի ազգային առաջնորդարանի մամուլի քարտուղարի խոսքով`քաղաքի արտաքին պատկերը մնում է նույնը, իրավիճակի մեծ փոփոխություններ տեղի չեն ունեցել, սակայն մեծ դժվարություններ են առաջ եկել: Երեկվանից Հալեպը հոսանքազրկված է եւ ոչ ոք դրա իրական պատճառը չգիտի, հեռախոսակապը կրկին անկանոն է գործում: Լուրջ հարց է վառելանյութի բացակայությունը, որի հետեւանքով հացի փռերն էլ չեն գործում: Փռերի դիմաց մեծ հերթեր են գոյանում, իրարանցում եւ հրմշտոց է սկսվում մարդկանց մեջ:
Սիրիայում շուրջ 20 ամիս շարունակվող բախումների հետեւանքով զոհվել է շուրջ 40 հազար մարդ: Ցավոք` այդ թիվն օր օրի ավելանում է:

Condition of two Armenians wounded in Aleppo is not serious: Reisian
YEREVAN, DECEMBER 6, ARMENPRESS. Two Armenians were wounded in the explosions in the Armenian district New Village in Aleppo on December 5. Press Secretary of the Armenian National Prelacy of Aleppo Jirayr Reisian informed "Armenpress" about this. In addition he said that they have been taken to the hospital. Fortunately their condition are not serious. Also Reisian stated that the explosions damaged several houses belonging to the Armenians.
According to Press Secretary of the Armenian National Prelacy of Aleppo Jirayr Reisian nothing has changed in the city, notwithstanding the people has to face with new difficulties. There is no electricity in Aleppo since yesterday and nobody knows the reasons. Telephone connection is not functioning properly. The absence of fuel has become a big problem, as due to this the bakehouses do not work.
Clashes in Syrian lasting more than 20 months caused the death of about 40 thousand people. Unfortunately this number is increasing day by day.