Կրկին պայթյուն է որոտացել Դամասկոսում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Զինյալները հերթական ահաբեկչությունն են իրականացրել Դամասկոսի Մզզե Ջաբալ թաղամասում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով արաբական լրատվամիջոցները, ականապատ մեքենայի պայթելու հետեւանքով նախնական տեղեկություններով 10 մարդ է զոհվել, որոնց թվում կան նաեւ երեխաներ: Պայթյունը տեղի է ունեցել Աարուս հրապարակում երեխաների դպրոցից վերադառնալու ժամին:
Շտապ օգնության մեքենաներն ահաբեկչության վայրից տուժածներին տեղափոխում են հիվանդանոց:
Սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը տեղեկացնում է, որ, նախնական տեղեկություններով, զոհվել է 4 մարդ, վիրավորվել ավելի քան 30 մարդ, այդ թվում` կանայք եւ երեխաներ:

Another explosion in Damascus
YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS: Militants orchestrated another terrorist action in Mzze Zabal district of Damascus. As reports Armenpress citing Arabic media, due to preliminary information the explosion of the mined car claimed the death of 10 people, children among them. The terrorist action took place at Aarus Square when children were going home from school.
Ambulance cars are hospitalizing the wounded. Syrian SANA agency informs, that by preliminary information 4 people have died and more than 30 wounded.