ՀՀ ԱԳՆ-ն հրապարակել է Հալեպի մոտակայքում առեւանգված հայերի անունները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հաստատում է տեղեկությունն այն մասին, որ հոկտեմբերի 29-ին Բեյրութից Հալեպ ուղեւորվող քաղաքացիական ավտոբուսի 10 ուղեւորներ են առեւանգվել, այդ թվում` 7 հայեր: Արդեն իսկ հայտնի են առեւանգված հայ ուղեւորներից 5-ի անունները: Արտգործնախարարության մամլո խոսնակ Տիգրան Բալայանն «Արմենպրես»-ին հայտնեց առեւանգվածների անունները` Կարո Փամփալյան, Արսեն Արոյան, Լևոն Զեյթունյան, հայր և որդի Բաշար և Ջորջ Ռաբաթներ։
Իր հերթին Հալեպի Ազգային առաջնորդարանի մամլո խոսնակ Ժիրայր Ռեյիսյանը տեղեկացրեց նաեւ 6-րդ հայ առեւանգվածի մասին: Վերջինս Կոկո անունով հայ է, ում ազգանունը դեռեւս ճշտվում է: Ռեյիսյանի խոսքով` բոլոր 10 առեւանգվածների անունները դեռեւս չկան, այժմ աշխատանքներ են տարվում նրանց անվտանգ կերպով Հալեպ վերադարձնելու ուղղությամբ: Լուրեր են շրջանառվում, որ առեւանգվածների մեջ մեկ ասորի եւ մեկ քուրդ կա:
Ռեյիսյանը նաեւ հերքել է լուը այն մասին, թե առեւանգվածների համար փրկագին են պահաջել:
Հալեպի մոտակայքում զինյալ ընդդիմադիրները հոկտեմբերի 29-ին կանգնեցրել են Բեյրութից Հալեպ ուղևորվող քաղաքացիական ավտոբուսը և առևանգել 10 մարդու։
Ոչ պաշտոնական տեղեկությունների համաձայն` ընդդիմադիրները կառավարությանը կոչ են արել վերադարձնել իրենց 150 ընկերներին, եւ իրենք ազատ կարձակեն առեւանգվածներին:

Armenian Foreign Ministry announced the names of the kidnapped Armenians
YEREVAN, OCTOBER 30, ARMENPRESS: Armenian Ministry of Foreign Affairs confirms the information about 10 passengers of the bus kidnapped on Beirut-Aleppo way on October 29, 7 Armenians among them. The names of the 5 kidnapped have been already identified. Tigran Balayan the spokesman of Armenian MFA reported the names of the captured: Karo Pampalian, Arsen Aroian, Levon Zeitunian, Bashar and George Rabat.
In his turn Jirair Reisian informed about the 6th Armenian, named Koko whose surname hasn’t been clarified yet. According to Reisian, works are being carried out for their safe return to Aleppo. There is some information about Assyrian and Kurdish among them. Reisian also denied the information about the ransom.
Armed opposition gang had stopped Beirut-Aleppo bus and kidnapped 10 passengers of it on October 29. According to some unofficial sources opposition urged the government to exchange their 150 fellows with the 10 captured.