Հալեպում երկու հայ երիտասարդ է զոհվել, եւս մեկը վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպի Սեյյիդ Ալի թաղամասում տեղի ունեցած բախումների հետեւանքով երկու սիրիահայ երիտասարդներ են զոհվել, եւս մեկը վիրավորվել է: Այդ մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Բերիո թեմի Ազգային առաջնորդարանի մամլո խոսնակ Ժիրայր Ռեյիսյանը: Երիտասարդներից մեկը 38-ամյա Օվսենթ Սալիբան է, իսկ մյուսը` 31-ամյա Միսաք Քահաբյանը: Ինչ վերաբերում է վիրավորված երրորդ հային` Շանթ Տեր-Մղսյանին, ապա նա այժմ գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ:Ռեյիսյանի խոսքով` հայ երիտասարդները կամավոր ընդգրկվել էին բանակի ուժերին կից ստեղծված թաղային պաշտպանության ջոկատներում:
Մամլո խոսնակընաեւ տեղեկացրեց, որ Հալեպի տարբեր թաղամասերում շարունակվում են ռմբակոծությունները:«Այս պահին եւս լսելի են պայթյունների ձայներ: Նոր գյուղի շրջանի ծայրամասում հոկտեմբերի 15-ին պայթյուններ են տեղի ունեցել, սակայն թաղամասի հիմնական մասը համեմատաբար հանդարտ է: Բնակիչներն ավելի զգուշությամբ են երթեւեկում` զգուշանալով դիպուկահարներից»,-նշեց Ռեյիսյանը:
Հալեպի Շտապ օգնության մարմինը մեկնել է օդանավակայան` ստանալու Հայաստանից ուղարկված օգնության ծանրոցները, որոնք պետք է բաժանվեն ոչ միայն հայերին, այլեւ շրջանի բոլոր կարիքավորներին:

Two young Armenians died in Aleppo and one was wounded
YEREVAN, OCTOBER 16, ARMENPRESS. Clashes in Saiyed Ali district of Aleppo caused death of two young Syrian-Armenians and another Armenian was wounded. Armenian National Primacy spokesman Jirayr Reisyan stated this in a conversation with "Armenpress". One of the young men was 34 year old Ovsia Alipa and the other one 31 year old Misak Keheeyan. As to the other wounded Armenian he is under the supervision of doctors now. According to Reisyan Armenian young men were volunteers included in district defense units of the Armed Forces of Syrian Army.
Armenian National Primacy spokesman Jirayr Reisyan also informed us that bombing in different districts of Aleppo continue. Reisyan said: "Even now we can hear bombing. There was bombing in the far parts of New Village district on October 15, though the main part of the district is relatively peaceful. Residents are more cautions now, as they are afraid of snipers".
Emergency unit of Aleppo leaved for the airport to receive the aid from Armenia to be distributed not only to the Armenians, but all needy people of the region.
Clashes in Syria lasting for already 18 months caused the death of more than 30 thousand people, including more than four dozen Armenians.