Սիրիայում բախումների զոհ է դարձել 38-ամյա Արսեն Ղշփոլադյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դամասկոսի Բաբ Շարկղի թաղամասում օգոստոսի 18-ի առավոտյան հայկական գերեզմանատան մոտակայքում կառավարական զորքերի եւ ընդդիմադիր զինյալների միջեւ բախումների ժամանակ վիրավորվել է 38-ամյա Արսեն Ղշփոլադյանը: Հիվանդանոց տեղափոխելուց հետո, սակայն, բժիշկներին չի հաջողվել փրկել նրա կյանքը: Զոհվածը քաղաքացիական անձ է:
Հալեպում եւս կառավարական ուժերի եւ ընդդիմության միջեւ բախումները շարունակվում են հայկական թաղամասերի հարեւանությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ հալեպահայերի ֆեյսբուքյան էջից, արդեն մեկ շաբաթ ինտերնետ կապը չի գործում, սակայն 2 օր է` հալեպահայերն այդ բացը փորձում են լրացնել բջջային հեռախոսների միջոցով: Հալեպահայերը տեղեկացրել են, որ վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում բախումների հետեւանքով զոհվել է Սիրիայի ավելի քան հազար քաղաքացի: Երկու օր առաջ ռումբի պայթյունի հետեւանքով ծանր վիրավորված մեր հայրենակից Մեսրոպ Չինչինյանի վիճակը վիրահատությունից հետո կայուն է:
Սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը տեղեկացրել է, որ զինված ուժերը շարունակում են հետապնդել զինված խմբավորումներին Հալեպի Սեյֆ ադ Դաուլա թաղամասում, որտեղ տեղի ունեցած բախումների հետեւանքով զինյալները մեծ կորուստներ են կրել: Բախումներ են տեղի ունեցել նաեւ Քալլասա թաղամասում, որտեղ զինյալներ են ձերբակալվել, որոշներն էլ փախուստի են դիմել, ինչպես նաեւ Բուսթան ալ Բաշա, Կաստալ ալ Հարամի, Ուջա ալ Ջոբ, Հանանու թաղամասերում:

YEREVAN, AUGUST 18, ARMENPRESS: During the clashes between governmental forces and riots in Bab Sharkgh district of Damascus near Armenian cemetary early in the morning of August 18 was wounded 38 years old Arsen Ghspoladyan. After being transferred to hospital the doctors did not manage save his life. The man was a civilian.
In Aleppo also clashes between governmental forces and opposition continue near Armenian districts. Armenpress was informed from facebook account of Aleppo Armenians that already for a week there is not internet connection in the city.
Aleppo Armenians informed that during the last week because of clashes more than 1000 Syrian citizens died. Two days ago because of bomb blast was wounded our compatriot Mesrop Chinchinyan. After operation his condition is stable.
Syrian SANA agency informed that armed forces continue to pursue the armed groups in Aleppo. The latter had great losses because of clashes there.