Հալեպում համացանցը վերսկսել է գործել
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպում արդեն երրորդ օրն է շուրջօրյա էլեկտրականության մատակարարումը վերականգնված է, գործում է նաեւ համացանցը: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ հալեպահայերի ֆեյսբուքյան էջից:
Սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը տեղեկացնում է, որ Սիրիայի զինված ուժերը շարունակում են Հալեպի թաղամասերում եւ մոտակա գյուղերում հետապնդել զինված խմբավորումներին: Հալեպի Սուկ ալ Հալ շուկայի մոտակայքում հատուկ ծառայության աշխատակիցները ձերբակալել են տասնյակ ապստամբների, կան զոհեր եւ վիրավորներ:
Հալեպի Քաֆր Համրա թաղամասում զինված ուժերը կանխել են ապստամբների հարձակումը:
Բախումներ են տեղի ունեցել Շիֆաա հիվանդանոցում եւ Ալ Քիֆահ դպրոցում գաղտնի բնակություն հաստատած ապստամբների հետ, որի հետեւանքով խմբավորման անդամների մեծ մասը ոչնչացվել է, ինչպես նաեւ բախումներ են տեղի ունեցել Հալեպի Աբդ ալ Ռահման ադ Դախիլիա, Ալ Բաբ, Բուսթան ալ Կասր թաղամասերում:

В Алеппо возобновлена работа интернета
В Алеппо уже третий день как восстановлено круглосуточное электроснабжение, действует и интернет. Об этом стало известно Арменпресс со страниц Facebook армян Алеппо.
Как сообщает сирийское агентство САНА, вооруженные силы Сирии продолжают преследовать вооруженные формирования в кварталах Алеппо и в окрестных селах. В район рынка Сук ал Хал в Алеппо сотрудники спецслужбы арестовали десятки повстанцев, есть погибшие и раненые.
В квартале Кафр Хамра Алеппо вооруженные силы пресекли атаку повстанцев.
Столкновения произошли с повстанцами, тайно обосновавшимися в больнице Шифаа и в школе Ал Кифах, в результате большинство членов этой группировки было уничтожено. Были столкновения и в кварталах Aбд-ал-Рахман-ад-Дахилия, Ал Бак. Бустан-ал-Каср Алеппо.