Ապատեղեկատվության հոսքը Սիրիայի իրադարձությունների մասին շարունակվում է
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպի միջազգային օդանավակայանի տնօրենն անձամբ է հերքել տեղեկությունն այն մասին, թե իբր ինքը փախուստի է դիմել երկրից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով սիրիական լրատվամիջոցները, սիրիական հեռուստատեսությամբ նա հավաստիացրել է, որ իր աշխատավայրից չի բացակայել եւ այժմ գտնվում է աշխատանքի վայրում` հսկելով օդանավակայանի աշխատանքները:
Արաբական եւ արտասահմանյան որոշ լրատավամիջոցներ չեն դադարում կեղծ տեղեկություններ տարածել Սիրիայում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին:
Առավոտյան տեղեկություններ էին տարածվել, թե ռուս գեներալ է սպանվել, նրա հետ միասին նաեւ սպանվել է թարգմանիչը:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները կեղծ տեղեկություններ էին տարածել Սիրիայի Ֆինանսների եւ մի քանի այլ նախարարների վերաբերյալ:
Ապատեղեկատվություն էր տարածվել նաեւ Ասադի սպանության եւ նրա առողջական խնդիրների, նրա եւ ընտանիքի` երկրից բացակայելու վերաբերյալ: Արդյունքում, իհարկե, բոլոր այս տեղեկությունները, հերքվել են:

Поток дезинформации о сирийских событиях продолжается
Директор международного аэропорта города Алеппо лично опроверг слухи о том, что якобы он сбежал из страны. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на сирийские СМИ, по сирийскому телевидению директор заверил, что он не отсутствовал и находится в своем рабочем кабинете, контролируя деятельность аэропорта.
Некоторые арабские и иностранные СМИ не перестают распространять ложную информацию о происходящих в Сирии событиях.
Утром была распространена информация о том, что в Сирии был убит российский генерал, а вместе с ним и его переводчик.
Ранее была распространена дезинформация о министре финансов и других министрах Сирии.
Были слухи также об убийстве Асада, его тяжелом состоянии, о том, что он вместе с семьей сбежал из страны. В итоге, все эти слухи были опровергнуты.