Սիրիայի Տեղեկատվության նախարարը նախկին վարչապետի փախուստը համարել է փախուստ պատասխանատվությունից
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիան ձեռնարկատիրական երկիր է եւ անհատների, անգամ բարձրաստիճան անձանց փախուստը երկրից չի կարող ազդել պետության աշխատանքների վրա: Այս մասին հայտնել է Սիրիայի Տեղեկատվության նախարար Օմրան ազ Զաաբին:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը, լրատվամիջոցներին տված հացազրուցի ժամանակ Օմրան ազ Զաաբին հերքել է կառավարության մի քանի անդամների փախուստի վերաբերյալ տարածված տեղեկությունները` ավելացնելով, որ որոշ լրատվամիջոցների տեղեկությունների 99 տոկոսը հրապարակվում է հատուկ սահմանված նպատակներով: Նման լրատվամիջոցների նպատակը Սիրիայում լարվածության մեծացնելն է:
Նախարարը հաստատել է, որ նախկին վարչապետը նախկինում երբեք դժգոհություն չի հայտնել երկրի քաղաքականությունից: Նա Հիջաբ Ռիյադի փախուստը համարել է փախուստ պատասխանատվությունից անհաջող պետական գործունեություն ծավալելու համար: Վերջում նա ավելացրել է, որ Հիջաբի փախուստը որեւէ կերպ չի կարող անդրադառնալ պետության վրա, եւ 23 միլիոն սիրացիներ հույս ունեն այդ պաշտոնում տեսնել կառավարության գլուխ կանգնելու արժանի անձի:
Ավելի վաղ տեղեկություններ էին ստացվել, որ նախկին վարչապետի հետ փախուստի են դիմել կառավարության մի քանի անդամներ:

Syrian Minister of Information considered former Prime Minister to escape the responsibility
Yerevan, August 6,ARMENPRESS: Syria is a commercial country and the escape of individuals, even high-ranked officials from the country cannot influence on the state works. Syrian Minister of Information Omran al Zohbi stated about this.
As “Armenpress” reports citing the Syrian SANA agency, Omran al Zohbi denied the information on the escape of the government’s several members in the interview with media adding that 99% of the information is published for special purposes. Such medias aim to increase tension in Syria.
The Minister noted that former Prime Minister never expressed dissatisfaction with the country’s politics. He considered the escape of Hijab Riad as an escape from responsibility for the unsuccessful state activities. In the end he added that Hijab’s escape cannot have any affects on the state, and 23 million Syrians hope to see a worthy person to stand in the position.
Earlier, information was received that several members of the government escaped with the former Prime Minister.