Իլհամ Ալիևը գլխիկոր հեռացել է օլիմպիական դահլիճից Ջուլֆալակյան-Ահմադով գոտեմարտից առաջ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի` օգոստոսի 5-ին կայացած հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի կիսաեզրափակիչ փուլի ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ Ալիևը լքել է դահլիճը` չսպասելով նույն փուլում հանդես եկող ադրբեջանցի մարզիկի գոտեմարտին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, Հայաստանի ներկայացուցիչ Արսեն Ջուլֆալակյանն իր ֆեյսբուքյան էջում նշում է, որ կիսաեզրափակչում ադրբեջանցի ըմբիշ Էմին Ահմադովի հետ մրցամարտից առաջ դահլիճում գտնվող Ալիեւն ըմբշամարտի մասնագետներին հարցրել է` «արդյոք ուժեղ է Հայաստանի մասնակիցը, եւ ստանալով «հա, շատ» պատասխանը` որոշել է «սուսուփուս» հեռանալ դահլիճից մինչեւ գոտեմարտի սկսվելը»:
Լոնդոնի օլիմպիական խաղերում Հայաստանի ներկայացուցիչ 74 կգ քաշային հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը նվաճեց արծաթե մեդալ: Ջուլֆալակյանը եզրափակչում դժվարին պայքարում չկարողացավ հաղթանակ տանել Ռուսաստանը ներկայացնող աշխարհի գործող չեմպիոն Ռոման Վլասովի նկատմամբ, սակայն մինչ եզրափակիչ հասնելը Արսենը նախ առավելության էր հասել Ղրղզստանը ներկայացնող Դանիար Կաբոնովի, բելառուս Ալեքսանդր Կիկինովի, իսկ կիսաեզրափակչում` ադրբեջանցի Էմին Ահմադովի նկատմամբ:
Արսենն իր էջում նաեւ շնորհակալություն է հայտնել բոլոր երկրպագուներին եւ նշել. «Շատ ուրախ եմ, որ կարողացել եմ այդքան շատ մարդու «ստիպել» հպարտանալու մեր երկրով եւ ազգով»:

Ильхам Алиев не стал дожидаться схватки Джулфалакян-Ахмадов
Во время полуфинального матча по греко-римской борьбе, состоявшегося на Олимпийских играх в Лондоне 5 августа, президент Азербайджана Ильхам Алиев покинул зал, не дожидаясь выступления азербайджанского спортсмена.
Как сообщает Арменпресс, серебряный призер Олимпийских игр в Лондоне, представитель Армении Арсен Джулфалакян на своей странице в Фейсбуке пишет, что до начала его матча в полуфинале с азербайджанским борцом Эмином Ахмадовым, находящийся в зале Алиев спросил у специалистов этого вида спорта - «действительно ли силен армянский спортсмен» и, получив ответ – «да, очень», решил «тихо» уйти еще до начала матча.
На Олимпийских играх в Лондоне представитель Армении, борец в греко-римском стиле в весовой категории 74 кг Арсен Джулфалакян завоевал серебряную медаль. В труднейшей борьбе уже в финале он не смог одержать победу над действующим чемпионом мира, представителем России Романом Власовым, однако до финала Арсен добился преимущества в отношении представителя Кыргызстана Даниара Кабонова, белоруса Александра Кикинова, а в полуфинале победил азербайджанского борца Эмина Ахмадова.