Հալեպում վերականգնվել է ինտերնետ-կապը, հայաշատ վայրերում համեմատաբար հանգիստ է
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպի մուսուլմանական թաղամասերում բախումները շարունակվում են, եւ Սիրիայի հատուկ ծառայության աշխատակիցներն այսօր Հալեպ տանող գլխավոր ճանապարհին մեծ վնաս են հասցրել ընդդիմադիրներին, կան զոհեր եւ վիրավորներ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը, բախումները տեղի են ուեցել Հալեպի ալ Խաֆսա շրջանում` ոչնչացնելով նրանց մեքենաները, ապա սպանելով եւ վիրավորելով ընդդիմադիրներին:
Կառավարական ուժերը հետապնդել են նրանց նաեւ Մասկանեհի շրջանում նույնպես մեծ վնասներ հասցնելով ընդդիմադիրներին:
ՍԱՆԱ-ի լրագրողները տեղեկացրել են, որ ձերբակալվել են մեծ թվով ընդդիմադիրներ:
Տեղեկություններ են ստացվել, որ բախումներ են տեղի ունեցել Հոմսի շրջանում, Դամասկոսի արվարձաններում: Համաձայն ստացված տեղեկությունների` Հոմսում 60 ընդդիմադիր է զոհվել:
Հալեպահայերի ֆեյսբուքյան էջից «Արմենպրես»-ը տեղեկացել է, որ Հալեպում արդեն վերականգնվել է ինտերնետ կապը: Ինչ վերաբերվում է քրիստոնեական եւ հայկական թաղամասերին, ապա իրավիճակը հանգիստ է եղել:

The Internet connections were restored in Aleppo
Yerevan, August 3, ARMENPRESS: The clashes in the Aleppo Muslim districts are ongoing, and the Syrian special service staff caused great damage to the opposition on the main road leading to Aleppo: victims and injuries are registered.
As “Armenpress” reports citing the Syrian SANA agency, the clashes took place in the Aleppo Al Khafsa district destroying their cars, then killing and injuring the opponents.
The government forces followed them also in the Maskaneh district and caused great damage to the opponents.
The SANA journalists informed that a large number of oppositionists were arrested.
Information was received that clashes took place in the Homs district, Damascus suburbs. According to the information 60 oppositionists were killed in Homs.
“Armenpress” was informed by the Aleppo Armenians Facebook page, that the Internet connection In Aleppo was restored. As for the Christian and Armenian districts, the situation is quiet there.