Անդադար բախումների հետեւանքով Սիրիայում միայն վերջին 2 օրերին հարյուրից ավելի զոհ է եղել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին երկու օրերի ընթացքում Սիրիայում կառավարական ուժերի եւ զինված ընդդիմադիրների բախումների արդյունքում զոհվել է ավելի քան 140 մարդ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով արաբական լրատվամիջոցները, Դամասկոսի արվարձաններում զոհվել է 58 մարդ, հարյուրավոր մարդիկ վիրավորվել են:
Ինչ վերաբերվում է Հալեպին, ապա մի քանի թաղամասերում շարունակվող պայքարի հետեւանքով այստեղ եւս մեծ թվով զոհեր եւ վիրավորներ են գրանցվել: Տեղեկությունների համաձայն` 7 ոստիկան եւ 17 զինծառայող գերեվարվել է այսպես կոչված Սիրիայի ազատ բանակի կողմից:
Ավելի վաղ տեղեկություններ էին ստացվել, որ ընդդիմադիրները մեծ կորուստներ են կրել Հալեպի գյուղերում եւ Հոմսում տեղի ունեցած բախումների արդյունքում: Կոնկրետ թիվ, սակայն, ընդդիմադիրների զոհերի վերաբերյալ, առայժմ չի նշվում:

Yerevan, August 2, ARMENPRESS: During the last two days clashes between the government forces and opposition in Syria killed more than 140 people.
As “Armenpress” reports calling the Arabian media 58 people were killed and hundreds were injured in the suburbs of Damascus.
As for Aleppo, the ongoing clashes in a few districts caused a large number of casualties. According to the information received, 7 policemen and 17 militaries were captivated near the Syrian Free Army.
Earlier information was received that the opposition has suffered great losses during the collisions in the Aleppo villages and Homs. Exact number of the opposition victims is not mentioned.