Անդադար բախումների հետեւանքով Սիրիայում միայն վերջին 2 օրերին հարյուրից ավելի զոհ է եղել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին երկու օրերի ընթացքում Սիրիայում կառավարական ուժերի եւ զինված ընդդիմադիրների բախումների արդյունքում զոհվել է ավելի քան 140 մարդ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով արաբական լրատվամիջոցները, Դամասկոսի արվարձաններում զոհվել է 58 մարդ, հարյուրավոր մարդիկ վիրավորվել են:
Ինչ վերաբերվում է Հալեպին, ապա մի քանի թաղամասերում շարունակվող պայքարի հետեւանքով այստեղ եւս մեծ թվով զոհեր եւ վիրավորներ են գրանցվել: Տեղեկությունների համաձայն` 7 ոստիկան եւ 17 զինծառայող գերեվարվել է այսպես կոչված Սիրիայի ազատ բանակի կողմից:
Ավելի վաղ տեղեկություններ էին ստացվել, որ ընդդիմադիրները մեծ կորուստներ են կրել Հալեպի գյուղերում եւ Հոմսում տեղի ունեցած բախումների արդյունքում: Կոնկրետ թիվ, սակայն, ընդդիմադիրների զոհերի վերաբերյալ, առայժմ չի նշվում:

В течение последних двух дней в Сирии погибло более 140 человек
В течение последних двух дней в Сирии, в результате столкновений между правительственными силами и оппозицией, погибло более 140 человек.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на арабские СМИ, в предместьях Дамаска погибло 58 человек, сотни были ранены.
Что касается города Алеппо, то, в результате продолжающейся в нескольких кварталах борьбы, здесь погибло и было ранен большое количество жителей. Согласно арабским СМИ, 7 служащих полиции и 17 военнослужащих были взяты в плен так называемой Свободной сирийской армией.
Ранее сообщалось, что оппозиционеры имели большие потери в селах Алеппо и Хомсе. Конкретных цифр о количестве жертв оппозиции пока не отмечается.