Քննարկում` Հայաստանի էներգետիկայի բնագավառում ներդրումների հնարավորության շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հուլիսի 27-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Ամուրի մարզի դումայի անդամ Գենադի Կուզնեցովի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակության կազմում էր նաեւ Ռուսաստանի հայերի միության` Ամուրի մարզի տարածաշրջանային բաժանմունքի ղեկավար Արթուր Ղազարյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին նախարարության տեղեկատվության եւ հեռահաղորդակցության վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Բլագովեշենսկի հայ համայնքի հետ կապված հարցերը եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների միջնորդությամբ ու օժանդակությամբ Հայաստանի էներգետիկայի բնագավառում ներդրումների հնարավորությունները:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել վերը նշված հարցերի հետագա մասնագիտական քննարկումը կազմակերպել ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարությունում:

Discussion held on the Armenian energy investments
Yerevan, July 27, ARMENPRESS: The Armenian Minister of Diaspora Hranush Hakobyan hosted the delegation led by the Russian Federation Duma member of Amur District Gennady Kuznetsov. The head of the Amur regional department of the Armenian Union in Russia Arthur Ghazaryan was also in the delegation.
As “Armenpress” was briefed by the Ministry’s Information and Telecommunication Department, issues on the Armenian community in Blagoveshchensk and the Armenian energy investment opportunities with the mediation and support of the Armenian community representatives were discussed in the meeting.
An agreement was reached to organize a professional discussion of the issues mentioned above, in the Ministry of Energy and Natural Resources.