Քննարկում` Հայաստանի էներգետիկայի բնագավառում ներդրումների հնարավորության շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հուլիսի 27-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Ամուրի մարզի դումայի անդամ Գենադի Կուզնեցովի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակության կազմում էր նաեւ Ռուսաստանի հայերի միության` Ամուրի մարզի տարածաշրջանային բաժանմունքի ղեկավար Արթուր Ղազարյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին նախարարության տեղեկատվության եւ հեռահաղորդակցության վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Բլագովեշենսկի հայ համայնքի հետ կապված հարցերը եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների միջնորդությամբ ու օժանդակությամբ Հայաստանի էներգետիկայի բնագավառում ներդրումների հնարավորությունները:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել վերը նշված հարցերի հետագա մասնագիտական քննարկումը կազմակերպել ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարությունում:

Армянская община Благовещенска поддержит сферу энергетики Армении
Министр диаспоры Армении Грануш Акопян 27 июля приняла делегацию,возглавляемую членом думы Амурской области России Геннадием Кузнецовым. В составе российской делегации был также глава регионального отдела Союза армян России в Амурской области Артур Казарян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Министерства диаспоры Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армянской общины Благовещенска и возможности инвестиций в энергетическую сферу Армении, осуществляемых при посредничестве и содействии представителей армянской общины.
Была достигнута договоренность организовать профессиональные обсуждения этих вопросов в Министерстве экономики и природных ресурсов Армении.