«ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենը հանդիպեց Գարեգին Բ Կաթողիկոսի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցը մարտի 5-ին հանդիպում է ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Կաթողիկոսի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ընկերության լրատվական ծառայությունից:
Իր օրհնությունը տալով ՀԿԵ-ի ղեկավարին՝ Կաթողիկոսը շնորհավորեց նրան նշանակման կապակցությամբ և մաղթեց արդյունավետ աշխատանք Հայաստանի երկաթուղու ղեկավարի պաշտոնին:
Հանդիպման ընթացքում «ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենը Սուրբ Հայ Առաքելական Եկեղեցու առաջնորդի հետ քննարկեց երկկողմանի հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները: Գարեգին Երկրորդը իր հերթին հույս հայտնեց ՀԿԵ-ի հետ համագործակցության և փոխըմբռնման մակարդակի զարգացմանը:
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հույս հայտնեց, որ Ռեբեցը Հայաստանում նոր ընկերներ կգտնի՝ հաշվի առնելով հայ ժողովրդի համակրանքը Ռուսաստանի հանդեպ:

Генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» встретился с Католикосом Всех армян Гарегином Вторым
Генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Виктор Ребец 5 марта встретился с Католикосом Всех армян Гарегином Вторым.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе компании, благословив руководителя ЮКЖД, Католикос поздравил его со вступлением в новую должность и пожелал успеха в дальнейшей деятельности на посту главы железной дороги Армении.
Во время встречи гендиректор ЗАО «ЮКЖД» обсудил с главой Святой Армянской Апостольской церкви перспективы развития двусторонних контактов. Католикос Всех армян в свою очередь выразил надежду на расширение существующего уровня взаимопонимания и сотрудничества между Армянской церковью и ЮКЖД.
Гарегин Второй выразил уверенность, что В.Ребец найдет в Армении новых друзей, учитывая большую любовь армянского народа к России.