Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին` ծննդյան օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ կառավարության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին' ծննդյան օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի' Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան տարեդարձի առթիվ:
Վստահ եմ, որ Ձեր քաղաքական մեծ փորձառությունը, նախանշված նպատակներին հասնելու հետեւողականությունը հետագայում եւս կծառայեն Ռուսաստանի Դաշնության զարգացմանն ու բարգավաճմանը, միջազգային ասպարեզում նրա հեղինակության եւ դերակատարության առավել ամրապնդմանը:
Գոհունակությամբ կարող եմ նշել, որ հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցության հարցերը մշտապես գտնվել են Ձեր սեւեռուն ուշադրության ներքո: Դժվար է գերագնահատել Ձեր անձնական ներդրումը փոխադարձ աջակցության ու համագործակցության վրա հիմնված հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցությունը եւ գործընկերությունը բոլոր ուղղություններով զարգացնելու մեջ: Այն բխում է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ժողովուրդների շահերից եւ նպաստում Հարավային Կովկասում անվտանգության եւ կայունության պահպանմանը:
Բարձր եմ գնահատում մեր միջեւ ստեղծված անձնական վստահելի եւ սերտ հարաբերությունները, որոնք, անկասկած, նպաստում են եւ կնպաստեն ի շահ մեր պետությունների ժողովուրդների կայացվող կարեւոր պայմանավորվածությունների հետագա իրագործմանը: Հուսով եմ, որ այդ կառուցողական երկխոսությունը կշարունակվի Երեւանում եւ Մոսկվայում նոր հանդիպումների ժամանակ:
Սրտանց ցանկանում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, քաջառողջություն, բարօրություն եւ հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ' ի շահ եղբայրական Ռուսաստանի»:

Серж Саргсян поздравил Владимира Путина с днем рождения
Сегодня президент РА Серж Саргсян направил поздравительное послание председателю правительства РФ Владимиру Путину в связи с его днем рождения. В послании говорится
"Уважаемый Владимир Владимирович!
Примите мои сердечные поздравления с Днем рождения!
Уверен¸ что Ваш огромный политический опыт¸ последовательность в достижении намеченных целей будут и впредь служить интересам развития и процветания Российской Федерации¸ еще большего упрочения ее авторитета и роли на мировой арене.
С удовлетворением отмечаю¸ что вопросы армяно-российского стратегического сотрудничества всегда находились под Вашим пристальным вниманием. Трудно переоценить Ваш личный вклад в наращивание армяно-российского союзнического взаимодействия и партнерства по всем направлениям на основе взаимной поддержки и координации¸ что исходит из интересов народов Армении и России¸ содействует поддержанию безопасности и стабильности на Южном Кавказе.
Высоко ценю сложившиеся между нами личные доверительные отноше-ния¸ которые¸ несомненно¸ способствуют и будут способствовать дальнейшей реализации важных договоренностей во благо народов наших стран. Надеюсь на продолжение конструктивного диалога с Вами в ходе новых встреч в Ереване и в Москве.
От всей души желаю Вам¸ уважаемый Владимир Владимирович¸ крепкого здоровья¸ благополучия и успехов в Вашей деятельности на благо братской России".