Քաղաքական խորհրդակցություններ` Հայաստանի եւ Իսրայելի միջեւ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 22-23-ը Երեւանում կայացել է հայ-իսրայելյան քաղաքական խորհրդակցությունների հերթական փուլը, որը վարել են ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանը եւ Իսրայելի ԱԳՆ քաղաքական տնօրեն Փինխաս Ավիվին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Իսրայել համագործակցությանը վերաբերող խնդիրներ, մերձավորարեւելյան ու հարավկովկասյան տարածաշրջաններում տեղի ունեցող զարգացումները, ինչպես նաեւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
Այսօր իսրայելյան պատվիրակությունն այցելել է Մայր Աթոռ Սբ. Էջմիածին եւ հանդիպում ունեցել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի հետ, այնուհետեւ պատվիրակության անդամներն այցելել են Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձան եւ թանգարան:

Political Consultations between Armenia and Israel
The next round of the Armenian-Israeli political consultations was held August 22-23 in Yerevan. The consultations were chaired by RA Deputy Foreign Minister Arman Kirakosyan and Pinchas Avivi, deputy director-general for Central Europe and Eurasia at the Ministry of Foreign Affairs of the State of Israel.
An official from the press, information and PR department of the RA Foreign Affairs Ministry told Armenpress that issues on Armenia-Israel cooperation, developments in Middle East and South Caucasus, as well as other issues of mutual interest were discussed during the consultations.
The Israeli delegation visited today the Mother See of Holy of Etchmiadzin and met His Holiness Catholicos of All-Armenians Karekin II. It also visited the Tsitsernakaberd Memorial and the Armenian Genocide Museum-Institute.