Քաղաքական խորհրդակցություններ` Հայաստանի եւ Իսրայելի միջեւ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 22-23-ը Երեւանում կայացել է հայ-իսրայելյան քաղաքական խորհրդակցությունների հերթական փուլը, որը վարել են ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանը եւ Իսրայելի ԱԳՆ քաղաքական տնօրեն Փինխաս Ավիվին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Իսրայել համագործակցությանը վերաբերող խնդիրներ, մերձավորարեւելյան ու հարավկովկասյան տարածաշրջաններում տեղի ունեցող զարգացումները, ինչպես նաեւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
Այսօր իսրայելյան պատվիրակությունն այցելել է Մայր Աթոռ Սբ. Էջմիածին եւ հանդիպում ունեցել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի հետ, այնուհետեւ պատվիրակության անդամներն այցելել են Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձան եւ թանգարան:

Политические консультации между Арменией и Израилям
22-23 августа в Ереване состоялся очередной этап армяно-израильских политических консультаций, который вели заместитель министра иностранных дел Армении Арман Киракосян и политический директор МИД Израиля Пинхас Авиви.
Как сообщили Арменпресс в Управлении печати, информации и связей с общественностью МИД РА, в ходе консультаций были обсуждены вопросы по сотрудничеству Армения-Израиль, развитиям в регионах Ближнего Востока и Южного Кавказа, а также представляющие взаимный интерес другие вопросы.
Сегодня израильская делегация посетила Первопрестольный Св. Эчмиадзин, где имела встречу с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым. Далее делегация посетила мемориал жертв Геноцида армян и Музей геноцида.