Գևորգ Պապոյանը Bluemart հիպերմարկետների և սուպերմարկետների ցանցի ղեկավարության հետ քննարկել է համագործակցության հնարավորությունները
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը Դուբայում հանդիպել է Bluemart առևտրային խոշոր ցանցի ղեկավարության հետ։
Նա մանրամասնել է, որ Bluemart-ը Մերձավոր Արևելքում ստեղծված առաջատար հիպերմարկետների և սուպերմարկետների ցանց է, որն առաջարկում է բարձրորակ ապրանքներ՝ աշխարհի տարբեր երկրներից։ Bluemart-ը նաև զարգացնում է առցանց վաճառքը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ցանցի հետ համագործակցության, ինչպես նաև առևտրային ցանցի հիպերմարկետներում հայկական արտադրանքի ներկայացվածության հնարավորությունները։

Министр экономики Армении обсудил возможности сотрудничества с руководством сети гипермаркетов и супермаркетов Bluemart
Министр экономики Армении Геворг Папоян встретился с руководством крупной розничной сети Bluemart в Дубае.
Как сообщает “Арменпресс”, Геворг Папоян написал об этом на своей странице в Facebook.
Он рассказал, что Bluemart — ведущая сеть гипермаркетов и супермаркетов, работающая на Ближнем Востоке и предлагающая высококачественную продукцию из разных стран мира. Bluemart также развивает онлайн-продажи.
В ходе встречи обсуждались возможности сотрудничества с сетью, а также вопрос представления армянской продукции в гипермаркетах торговой сети.