Հայաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի նախագահին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Մայա Սանդուին՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Մոլդովայի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին Մոլդովայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով:
Մեծապես կարևորում ենք ժողովրդավարական ընդհանուր արժեքների և բարեկամության վրա հիմնված մեր երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնումը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում՝ ի նպաստ մեր երկու ժողովուրդների բարօրության:
Հավատացած եմ նաև, որ Եվրոպական միության հետ մեր երկրների հարաբերությունների սերտացման համատեքստում կկարողանանք բացահայտել համագործակցության փոխշահավետ նոր ուղղություններ:
Մաղթում եմ Ձեզ արգասաբեր գործունեություն, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Премьер-министр Армении направил поздравительное послание президенту Молдовы
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Молдова Майе Санду по случаю Дня независимости. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на администрацию премьер-министра РА, в послании говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Республики Молдова по случаю национального праздника Молдовы — Дня независимости.
Мы придаем большое значение непрерывному развитию наших двусторонних отношений, основанных на общих демократических ценностях и дружбе, а также расширению взаимовыгодного сотрудничества во всех представляющих взаимный интерес сферах на благо двух наших народов.
Я также убежден, что в контексте сближения отношений наших стран с Европейским союзом мы сможем открыть новые взаимовыгодные направления сотрудничества.