Հայաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի նախագահին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Մայա Սանդուին՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Մոլդովայի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին Մոլդովայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով:
Մեծապես կարևորում ենք ժողովրդավարական ընդհանուր արժեքների և բարեկամության վրա հիմնված մեր երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնումը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում՝ ի նպաստ մեր երկու ժողովուրդների բարօրության:
Հավատացած եմ նաև, որ Եվրոպական միության հետ մեր երկրների հարաբերությունների սերտացման համատեքստում կկարողանանք բացահայտել համագործակցության փոխշահավետ նոր ուղղություններ:
Մաղթում եմ Ձեզ արգասաբեր գործունեություն, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Moldovan President Maia Sandu on the occasion of Independence Day.
“I warmly congratulate you and the friendly people of the Republic of Moldova on the occasion of Moldova’s national holiday, Independence Day,” Pashinyan said in a letter published by his office.
“We attach great importance to the continuous development of our bilateral relations based on common democratic values and friendship and the expansion of mutually beneficial cooperation in all areas of mutual interest, for the benefit of our two peoples.
I am also confident that in the context of the deepening of our countries’ relations with the European Union, we will be able to discover new mutually beneficial directions of cooperation.