Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իրանը փորձել է սպանել իր որդիներից մեկին
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն օգոստոսի 24-ին հայտարարել է, որ իրանական հատուկ ծառայությունները փորձել են սպանել իր որդիներից մեկին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է իսրայելական Channel 14-ի հետ հարցազրույցում։
«Ինչ վերաբերում է իմ որդիներին, ապա կարծում եմ, որ այստեղ ինչ-որ անհավանական բան է կատարվում։ Իրանը հետապնդել է իմ որդիներից մեկին։ Իրանը փորձել է սպանել իմ որդիներից մեկին, փորձել է մահափորձ կատարել նրա դեմ», - ասել է Իսրայելի վարչապետը։
Հարցին՝ արդյոք վարչապետը հիմնվում է ինչ-որ հետախուզական տեղեկատվության վրա, Նեթանյահուն հրաժարվել է մանրամասներ հաղորդել։
Նեթանյահուն երեք զավակ ունի. որդիների՝ Յաիրի և Ավների մայրը Սառա Նեթանյահուն է, դուստրը՝ Նոան, նրա առաջին ամուսնությունից է։
France 24-ը նշում է, որ նրա ավագ որդին՝ 35-ամյա Յաիրը, 2024 թվականի սկզբից շատ ժամանակ է անցկացրել Մայամիում, ենթադրաբար, Շին Բեթի՝ Իսրայելի անվտանգության ծառայության պաշտպանության ներքո։ Պարզ չէ, թե Նեթանյահուի որ որդին է, ենթադրաբար, թիրախավորվել։

Нетаньяху заявил, что спецслужбы Ирана пытались убить одного из его сыновей
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил 24 августа, что иранские спецслужбы пытались убить одного из его сыновей. Как передает “Арменпресс”, об этом он заявил в интервью израильскому 14 каналу.
"Что касается моих сыновей, то я думаю, что здесь происходит нечто невероятное. Иран преследовал одного из моих сыновей. Иран пытался убить одного из моих сыновей, пытался совершить покушение на него", - заявил премьер-министр Израиля.
На вопрос, опирается ли премьер-министр на какую-либо разведывательную информацию, Нетаньяху отказался сообщить подробности.
У Нетаньяху трое детей. Сыновья Яир и Авнер от Сары Нетаньяху и дочь Ноа – от первого брака.
France 24 сообщает, что его старший сын, 35-летний Яир, с 2024 года проводит много времени в Майами, предположительно под защитой "Шин Бет", службы безопасности Израиля. Непонятно, кто же из сыновей Нетаньяху предположительно был объектом нападения.