Մոսկվան և Կիևը նոր հարվածներ են փոխանակել. կան զոհեր և վիրավորներ
Ռուսաստանը և Ուկրաինան նոր հարվածներ են հասցրել իրար։ Երկու կողմն էլ հայտնել է զոհերի և վիրավորների մասին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է գիշերն ուկրաինական 205 անօդաչու թռչող սարք խոցելու մասին։
Բելգորոդի իշխանությունները հայտնել են 6 զոհի և 4 վիրավորի մասին։ 1 մարդ զոհվել է Բրյանսկի մարզում։
Օգոստոսի 16-ին Ռուսաստանը հայտնել էր այս տարի ուկրաինական ամենազանգվածային հարձակման մասին. երկրի տարածքում խոցվել էր ուկրաինական 822 ԱԹՍ։ Ռոստովի մարզում զոհվել է 5 մարդ, Մոսկվայի մարզում՝ 1։ Մերձմոսկովյան Պոդոլսկում հրդեհ է բռնկվել Wildberries-ը պահեստում։ Մինչ այս, ըստ ՌԴ պաշտպանության նախարարության հայտարարությունների, ամենազանգվածային հարձակումը տեղի էր ունեցել հունիսի 26-ին, երբ Ռուսաստանը խոցել էր ուկրաինական 660 անօդաչու։
Իսկ Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերը հայտնել է, որ գիշերը ռուսական ուժերը երկրի ուղղությամբ արձակել են 128 ԱԹՍ, որոնցից խոցվել է 106-ը։ BBC-ի ռուսական ծառայությունը, վկայակոչելով տեղի իշխանություններին, հայտնել է, որ Խերսոնի մարզում 2 մարդ է զոհվել։
Օդեսայի մարզում թիրախավորվել է նավահանգստային ենթակառուցվածքը, հրդեհներ են բռնկվել։ Տոգոյի Հանրապետության դրոշով նավարկող քաղաքացիական նավը վնասներ է ստացել, 4 մարդ վիրավորվել է։ ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է Օդեսային հարվածը, նաև հայտնել Իզմայիլի նավահանգստին հարվածելու մասին։
Ռուսական ուժերի հարվածներից վերջին մեկ օրվա ընթացքում Զապորոժիեում առնվազն 2 մարդ է զոհվել, 3-ը՝ վիրավորվել։ Մարզային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Իվան Ֆեդորովը հայտնել է, որ մեկ օրում ռուսական կողմը 1217 հարված է հասցրել Զապորոժիեի մարզի 60 բնակավայրերին։
Իսկ Սումիի մարզում վերջին մեկ օրում ռուսական հարվածներից զոհվել է 2 մարդ։ Եվս 3 մարդ վիրավորվել է։ Արձանագրվել են ավերածություններ։

Москва и Киев обменялись новыми ударами: есть погибшие и раненые.
Россия и Украина снова обменялись ударами. Обе стороны сообщили о погибших и раненых. Как передает Арменпресс, Министерство обороны России сообщило о 205 сбитых за ночь украинских беспилотниках.
Власти Белгорода сообщили о 6 погибших и 4 раненых. 1 человек погиб в Брянской области.
16 августа Россия сообщила о самом масштабной в этом году атаке Украины: на территории РФ было сбито 822 украинских беспилотника. 5 человек погибли в Ростовской области, 1 — в Московской. В Подольске, недалеко от Москвы, произошел пожар на складе Wildberries. До настоящего времени, по заявлениям МИД РФ, самое масштабное нападение произошло 26 июня, когда Россия сбила 660 украинских беспилотников.
А ВВС Украины сообщили, что за ночь российские силы запустили в сторону страны 128 БПЛА, из которых 106 были сбиты. Русская служба BBC со ссылкой на местные власти сообщил о гибели 2 человек в Херсонской области.
В Одесской области были атакованы портовые сооружения, вспыхнули пожары. Повреждено гражданское судно под флагом Республики Того, 4 человека получили ранения. Министерство обороны РФ подтвердило удар по Одессе, а также сообщило об ударе по порту Измаил.
За прошедшие сутки в Запорожье в результате ударов российских войск погибли по меньшей мере 2 человека и 3 получили ранения. Глава региональной военной администрации Иван Федоров сообщил, что за сутки российская сторона нанесла 1217 ударов по 60 населенным пунктам Запорожской области.
А в Сумской области за последние сутки в результате российских ударов погибли 2 человека, еще 3 получили ранения. Зафиксированы разрушения.