Ջոզեֆ Աունն ու ՀՀ-ում Լիբանանի դեսպանը քննարկել են Երևանի ու Բեյրութի միջև հարաբերությունների զարգացման ուղիները
Ջոզեֆ Աունն ու ՀՀ-ում Լիբանանի դեսպանը քննարկել են Երևանի ու Բեյրութի  միջև հարաբերությունների զարգացման ուղիները
Լիբանանի նախագահ Ջոզեֆ Աունը Հայաստանի Հանրապետությունում Լիբանանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Դիմա Հադադի հետ քննարկել է Երևանի ու Բեյրութի միջև հարաբերություններն ու դրանց հետագա զարգացման ուղիները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածվել Լիբանանի նախագահի «Ֆեյսբուք»-ի էջում։
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ զրուցակիցները հանդիպման ընթացքում անդրադարձել են նաև լիբանանյան համայնքի դերին ու նրա ներդրմանը Լիբանանի և Հայաստանի միջև կապերի ամրապնդման գործում։
«Հանրապետության նախագահն ու դեսպան Հադադը նաև անդրադարձել են Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանից ստացված հրավերին՝ մասնակցելու հոկտեմբերի 16-ին Երևանում կայանալիք Առաջնորդների գագաթնաժողովին (Leaders' Summit), որը կանցկացվի ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովից (COP17) առաջ»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Lebanese president discusses Armenia ties with ambassador to Yerevan
Lebanese President Joseph Aoun discussed relations with Armenia and ways to further develop them with Lebanon’s Ambassador to Armenia, Dima Haddad.
In a readout, the Lebanese presidency said that Aoun and Ambassador Haddad also discussed the role of the Lebanese community and its contribution to strengthening ties between Lebanon and Armenia.
“The President of the Republic and Ambassador Haddad also discussed the invitation received from President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan to participate in the Leaders’ Summit to be held in Yerevan on October 16, which will take place ahead of the 17th meeting of the Conference of the Parties (COP17) to the UN Convention on Biological Diversity,” the readout said.