Կոնգոյում էբոլայից մահացածների թիվը գերազանցել է 1800-ը
Կոնգոյի Դեմոկրատական ​​Հանրապետությունում էբոլա տենդից մահվան լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 1 801-ի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնել են երկրի կառավարությունից։
Էբոլայով հիվանդացածների թիվը կազմում է 3 973։ Մահացության ցուցանիշը 45% է։
Հիվանդանոցներում և բժշկական մեկուսարաններում է գտնվում 717 մարդ։ Էբոլայով ախտահարված անձանց հետ շփումների հսկման մակարդակը կազմում է 80%։
Էբոլայի բռնկումն սկսվել է մայիսի 15-ին ԿԴՀ-ի արևելքում և Ուգանդայում։ Էպիկենտրոնը գտնվում է Կոնգոյի Իտուրիի նահանգում։ Ուգանդայի առողջապահական մարմինները հուլիսի 28-ին հայտարարել են, որ Էբոլայի բռնկումն իրենց երկրում ավարտվել է:

Число смертей от лихорадки Эбола в Конго превысило 1800
Число лабораторно подтвержденных смертей от лихорадки Эбола в Демократической Республике Конго достигло 1801. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает правительство страны.
Число инфицированных лихорадкой Эбола составляет 3973 человека. Уровень смертности — 45%.
717 человек находятся в больницах и медицинских изоляторах. Уровень отслеживания контактов с больными Эболой составляет 80%.
Вспышка лихорадки Эбола началась 15 мая на востоке ДРК и в Уганде. Эпицентр находится в провинции Итури в Конго. 28 июля органы здравоохранения Уганды объявили о ликвидации вспышки лихорадки Эбола в стране.