Քննարկվել է ՀՀ Կառավարության 2026–2031 թվականների ծրագրի նախագիծը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության 2026–2031 թվականների ծրագրի նախագիծը։
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ծրագրի առաջնահերթություններին, տարբեր ուղղություններով ակնկալվող արդյունքային ցուցանիշներին, նախատեսվող միջոցառումներին և այլ հարցերի։
Քննարկման ընթացքում գերատեսչությունների ղեկավարները հանդես են եկել առաջարկություններով և դիտարկումներով։
Վարչապետը հանձնարարել է սեղմ ժամկետում լրամշակել նախագիծը, որը Կառավարության հավանությանն արժանանալուց հետո կներկայացվի Ազգային ժողով։

Под председательством премьер-министра Пашиняна обсужден проект Программы правительства на 2026–2031 гг.
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого был обсужден проект Программы правительства Республики Армения на 2026–2031 годы.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью администрации премьер-министра Армении, в частности, были затронуты приоритеты программы, ожидаемые показатели по различным направлениям, планируемые мероприятия и другие вопросы.
В ходе обсуждения руководители ведомств выступили с предложениями и замечаниями.
Премьер-министр поручил в сжатые сроки доработать проект, который после одобрения правительством будет представлен в Национальное Собрание.