Հորդանանը հաստատել է Իրանի կողմից իր տարածքի ուղղությամբ հրթիռների արձակումը
Հորդանանի հակաօդային պաշտպանության ուժերը լուսաբացին խոցել են իրանական հինգ բալիստիկ հրթիռ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է թագավորության Զինված ուժերը։
Հորդանանի զինվորականները հայտարարել են, որ բոլոր հրթիռները կալանվել են և ոչնչացվել: Ըստ հաղորդագրության՝ ՀՕՊ համակարգերը «շարքից հանել են հինգ հրթիռ, որոնք արձակվել էին Իրանից և թիրախավորել թագավորության տարածքը»։
Ավելի վաղ Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) նույնպես հայտարարել էր, որ իր ռազմաօդային ուժերը բալիստիկ հրթիռներով թիրախավորել են Հորդանանում ամերիկյան ավիաբազային և ԱՄՆ զինված ուժերի կենտրոնական հրամանատարության շտաբին։

Иордания подтвердила запуск иранской ракеты по своей территории
Иорданские силы ПВО на рассвете сбили пять иранских баллистических ракет. Об этом, как передает Арменпресс, сообщили Вооруженные силы королевства.
Иорданские военные заявили, что все ракеты были перехвачены и уничтожены. Согласно сообщению, системы ПВО «вывели из строя пять ракет, запущенных из Ирана и нацеленных на территорию королевства».
Ранее Корпус стражей исламской революции (КСИР) Ирана также объявил, что его ВВС нанесли баллистические ракетные удары по американской авиабазе и штаб-квартире Центрального командования США в Иордании.