Էդվարդ Ասրյանը եղել է N բանակային զորամիավորումում
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը բանակային զորամիավորումներ կատարվող պարբերական այցերի շրջանակում հուլիսի 28-ին եղել է N բանակային զորամիավորումում, որտեղ հանդիպել է ժամկետային զինծառայող ջոկերի հրամանատարներին և բանակային դիրքերի ավագներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպման առանցքում եղել են ստորաբաժանումներում ծառայողական պատասխանատվության բարձրացման, կանոնադրական հարաբերությունների անշեղ պահպանման, ենթակաների նկատմամբ հրամանատարական հոգատարության և փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտի ամրապնդման հարցերը։
Անդրադարձել են նաև զինված ուժերում բարոյահոգեբանական առողջ միջավայրի ձևավորմանն ու դրա պահպանման կարևորությանը։
ԶՈՒ ԳՇ պետը կարևորել է ծառայության ընթացքում կանոնադրական հարաբերությունների անշեղ պահպանումը՝ ընդգծելով, որ արատավոր երևույթների կանխարգելման հիմքում պետք է լինեն օրենքի և զինվորական կանոնադրությունների պահանջների խստիվ կատարումը, ծառայակիցների արժանապատվության նկատմամբ հարգալից վերաբերմունքը և յուրաքանչյուր զինծառայողի անձնական պատասխանատվությունը։

Начальник Генштаба ВС посетил N-ское армейское воинское соединение
Первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генштаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян в рамках периодических визитов в армейские воинские соединения 28 июля посетил N-ское армейское воинское соединение, где встретился с командирами отделений срочной службы и старшинами армейских позиций.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства обороны, были затронуты вопросы повышения служебной ответственности в подразделениях, неукоснительного соблюдения уставных отношений, командирской заботы по отношению к подчиненным и укрепления атмосферы взаимного уважения.
Были затронуты также вопросы формирования и важности сохранения здоровой морально-психологической атмосферы в Вооруженных силах.
Начальник Генштаба ВС подчеркнул важность неукоснительного соблюдения уставных отношений в ходе службы, отметив, что в основе предотвращения порочных явлений должны лежать строгое выполнение требований закона и воинских уставов, уважительное отношение к достоинству сослуживцев и личная ответственность каждого военнослужащего.