ՀՀ վարչապետը Հեղափոխության օրվա առիթով շնորհավորել է Եգիպտոսի նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առիթով:
«Արմենպրես»-ի փոխծանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած ուղերձում ասված է.
Ջերմագին շնորհավորանքներս եմ հղում Ձեզ և Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առիթով։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Եգիպտոսի հետ բազմոլորտ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը՝ հիմնված մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա։
Գնահատելի է այն կառուցողական դերը, որն այսօր ունի Եգիպտոսը՝ Միջին Արևելքի և Աֆրիկայի տարածաշրջաններում տևական խաղաղության և կայունության հաստատման, ինչպես նաև հետագա բարգավաճման հնարավորությունների ստեղծման գործում։
Լիահույս եմ, որ առաջիկա տարիներին համատեղ աշխատանքի միջոցով մեզ կհաջողվի համապատասխանեցնել մեր պետությունների տնտեսական հարաբերություններն առկա քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Премьер-министр Республики Армения поздравил президента Египта с Днем революции
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абдель Фаттаху ас-Сиси по случаю национального праздника — Дня революции.
Как сообщает Арменпресс, в распространенном аппаратом  премьер-министра РА послании говорится:
приношу Вам и дружественному народу Египта самые теплые поздравления по случаю национального праздника Арабской Республики Египет – Дня революции.
Армения придает большое значение дальнейшему расширению и развитию многосторонних отношений с Египтом, основанных на многовековой дружбе и взаимном уважении между нашими народами.
Конструктивная роль, которую Египет играет сегодня в установлении прочного мира и стабильности на Ближнем Востоке и в Африке, а также в создании возможностей для дальнейшего процветания, заслуживает похвалы.
Уверен, что в ближайшие годы благодаря совместной работе мы сможем привести экономические отношения наших стран в соответствие с высоким уровнем существующего политического диалога. Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Египта – прочного мира и процветания».