Հայաստանի ԶՈՒ ԳՇ պետն այցելել է 3-րդ և 2-րդ բանակային զորամիավորումներ
​Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն աշխատանքային այցեր է կատարել 3-րդ և 2-րդ բանակային զորամիավորումներ։​
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ 3-րդ զորամիավորումում Էդվարդ Ասրյանը ներկա է եղել գեներալ-մայոր Սիմոն Նազարյանի՝ 3-րդ բանակային զորամիավորումում ծառայության ավարտին նվիրված հանդիսավոր արարողությանը:​
Այնուհետև Էդվարդ Ասրյանն այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում՝ մասնակցելու գեներալ-մայոր Գարեգին Պողոսյանի՝ 2-րդ բանակային զորամիավորումում ծառայության ավարտին նվիրված հանդիսավոր արարողությանը։
ԶՈՒ ԳՇ պետը 2-րդ բանակային զորամիավորման անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ հրամանատարին՝ գեներալ-մայոր Սիմոն Նազարյանին։

Armenian Armed Forces Chief of General Staff visits 3rd and 2nd Army Corps
Armenia's First Deputy Minister of Defense and Chief of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Edward Asryan, paid working visits to the 3rd and 2nd Army Corps.
According to the Ministry of Defense, Asryan attended a ceremonial event at the 3rd Army Corps marking the completion of Major General Simon Nazaryan's service with the corps.
He then visited the 2nd Army Corps to attend a ceremony marking the completion of Major General Garegin Poghosyan's service with the corps.
During the visit, the Chief of the General Staff introduced Major General Simon Nazaryan to the personnel of the 2nd Army Corps as its newly appointed commander.